جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4438- تاریخ : 1398/01/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 از گوشه و كنار 

معاون تربيت‌بدني آموزش‌وپرورش:
فضاهاي بدون استفاده مدارس را به سالن‌هاي ورزشي تبديل مي‌کنيم
جلسه توديع و معارفه مديرکل آموزش و پرورش شهرستان‌هاي استان تهران
معاون تربيت‌بدني و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش تجهيز سالن‌هاي ورزشي مدارس شبانه‌روزي را جزو اولويت سال 98 اين معاونت اعلام کرد.
مهرزاد حميدي در گفت‌وگو با پانا درباره تجهيز سالن‌هاي ورزشي گفت: «مدارس شبانه‌روزي در تجهيز وسايل و سالن‌هاي ورزشي جز اولويت ما خواهد بود اما تحقق برنامه‌ريزي‌هاي ما به ميزان اعتبارات برمي‌گردد.»
او ادامه داد: «يکي از محورهاي کاري ما در سال 98 تبديل حياط پويا به مدرسه پوياست. به دنبال اين هستيم که فضاهاي بدون استفاده مدارس را تغيير کاربري دهيم و به سالن‌هاي ورزشي تبديل کنيم تا بچه‌ها بتوانند در داخل مدارس به‌ويژه مدارس دخترانه در پايه‌هاي اول تا سوم ابتدايي فعاليت‌هاي ورزشي داشته باشند.»
معاون تربيت‌بدني و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش افزود: «سعي داريم از فضاي راهروهاي مدارس استفاده کنيم. ما سال 97، 33 ميليارد تومان اعتبارات براي تجهيزات مدارس در اختيار داشتيم و 12 ميليارد تومان را نيز بنياد برکت تأمين کرد.»
حميدي افزود: «سالن‌هاي ساخت جديد به دليل استانداردسازي و تأمين تجهيزات از سوي سازمان نوسازي در سال 98 وسايل ورزشي مناسب خواهند داشت.»

اعلام شرايط جذب «سرباز معلم» براي سال تحصيلي 99-98
بر اساس بخشنامه صادره آموزش و پرورش زمان ثبت‌نام از متقاضيان طرح سرباز معلم، از 27 فرودين تا پنجم ارديبهشت‌ماه سال 1398 است. جذب سرباز معلم صرفاً از بين دارندگان مدرک تحصيلي ليسانس و فوق‌ليسانس انجام مي‌شود و به‌کارگيري سرباز معلم در قسمت‌هاي اداري، مدارس مناطق شهري و مرکز استان هيچ‌گونه مجوز قانوني ندارد.
به گزارش ايسنا، بر اين اساس اين بخشنامه داوطلبان واجد شرايط که تاريخ اعزام آن‌ها تير و شهريور باشد ثبت‌نام و امتيازبندي مي‌شوند.
براساس اين بخشنامه؛ داوطلبان واجد شرايط داراي برگه آماده‌به‌خدمت بدون مهر غيبت که تاريخ اعزام آن‌ها تير و شهريور 98 باشد، در موعد مقرر، ثبت‌نام و امتيازبندي مي‌شوند؛ زمان ثبت‌نام از متقاضيان طرح سرباز معلم، از تاريخ 27 فرودين ماه لغايت پنجم ارديبهشت‌ماه سال 1398 است، جذب و به‌کارگيري افراد بر مبناي ارتباط رشته تحصيلي با رشته تدريس (برابر طرح طبقه‌بندي مشاغل معلمان کشور) انجام گيرد و ادارات کل آموزش‌وپرورش استان مکلف هستند بر اساس اعلام نياز مناطق و اولويت‌هاي تخصيص نيرو مراحل جذب و به‌کارگيري سرباز معلمان را انجام دهند.
همچنين در بخش‌هاي ديگر اين بخشنامه آمده است:
-جذب و به‌کارگيري معلمان وظيفه صرفاً در کلاس‌هاي درس واحدهاي آموزشي مناطق کم‌تر توسعه‌يافته امکان‌پذير است، لذا به‌کارگيري افراد مذکور در قسمت‌هاي اداري، مدارس مناطق شهري و مرکز استان هيچ‌گونه مجوز قانوني ندارد.
- جذب سرباز معلم صرفاً از بين دارندگان مدرک تحصيلي ليسانس و فوق‌ليسانس انجام مي‌شود و داوطلبان بايد هنگام ثبت‌نام فرم تعهدنامه رعايت شئون شغل معلمي و رعايت ضوابط عمومي گزينش در طول مدت خدمت، همچنين فرم پرسش‌نامه اطلاعات فردي گزينش را تکميل و پس از الصاق يک قطعه عکس به همراه تصوير تمام صفحات شناسنامه و تصوير کارت ملي به مسئول ثبت‌نام تحويل دهند.
- داوطلبان بايد از سلامت کامل جسمي، روحي و رواني متناسب با شغل معلمي برخوردار باشند و احراز اين مهم بنا بر تأييد اداره کل آموزش‌وپرورش استان صورت مي‌پذيرد.
-مدت خدمت در برنامه معلمان وظيفه 2 سال تمام است بنابراين مشموليني انتخاب مي‌شوند که کسر خدمت ندارند و بايد در اين رابطه از متقاضيان تعهد اخذ شود.
شايان‌ذکر است، ادامه کار معلمان وظيفه پس از اتمام خدمت موظف ممنوع است و انجام خدمت ضرورت در آموزش‌وپرورش هيچ‌گونه حق استخدامي يا اشتغال براي افراد ايجاد نمي‌کند و اعزام افراد به مراکز آموزشي نظامي در تاريخ اول تير 98 انجام خواهد شد.

از سوي وزير آموزش و پرورش صورت گرفت؛
انتصاب مسئول جمع‌آوري کمک‌ انجمن اولياومربيان براي مناطق سيل‌زده
وزير آموزش و پرورش با صدور حکمي، نورعلي عباسپور را به عنوان نماينده وزير و مسول نظارت و سازماندهي، هدايت و جمع‌آوري کمک‌هاي انجمن اوليا و مربيان سراسر کشور منصوب کرد.
به گزارش خبرگزاري مهر، در حکمي از سوي سيدمحمد بطحائي، وزير آموزش و پرورش، نورعلي عباسپور، مديرکل دفتر انجمن اوليا و مربيان وزارت آموزش و پرورش به عنوان نماينده وزير و مسئول نظارت و سازماندهي، هدايت و جمع‌آوري کمک‌هاي انجمن اوليا و مربيان سراسر کشور منصوب شد.
در متن ابلاغي وزير آموزش و پرورش بر ضرورت برنامه‌ريزي، ايجاد هماهنگي و انجام خدمات مالي و تشکيل کلاس‌هاي خانواده براي اوليا و مربيان آسيب‌ديده در مناطق / شهرستان‌ها و استان‌هاي سيل‌زده تأکيد شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون