جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4438- تاریخ : 1398/01/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 ورزش جوان و نوجوان 

احدي:
جوانان آينده داري در تيم ملي بوکس هستند
سرمربي تيم ملي بوکس گفت: هدف اصلي کادرفني، تقويت پايه بوکس ايران است.
اکبر احدي در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرين وضعيت تيم ملي بوکس براي مسابقات قهرماني آسيا بيان کرد: تيم ملي در حال آماده سازي براي حضور در مسابقات قهرماني آسيا در تايلند است. هدف اصلي کادرفني و فدراسيون داشتن چند تيم ملي آماده است. بازيکناني که در حال حاضر در تيم ملي بازي مي‌کنند قابليت دارند که تا 10 سال مبارزه کنند. ما فقط به دنبال کسب مدال نيستيم بلکه هدفمان تقويت پايه بوکس ايران است. از ديگر اهداف تيم ملي بوکس کسب سهميه المپيک است و تيم ما نيز همانند ساير کشور‌ها ترکيبي از جوانان و با تجربه‌ها را به مسابقات قهرماني آسيا اعزام خواهد کرد.
او در ادامه گفت: تيم ملي بوکس در حال سپري کردن مرحله‌ي آخر اردوي آماده سازي براي حضور در مسابقات قهرماني آسيا است. در اين اردو تقربيا 20 بوکسور حضور دارند و از اين نفرات 9 بازيکن به قهرماني آسيا تايلند اعزام مي‌شوند. ملي پوشان از نظر بدني و فني در شرايط خوبي هستند. در هر وزن 3 بوکسور توانمند داريم و در حال پشتوانه سازي هستيم. جوانگرايي براي اين مسابقه هم مي‌تواند باعث کسب نتيجه ضعيف شود و هم در مقابل به خاطر انگيزه بالا جوانان مي‌توانند نتيجه‌ي قابل قبولي را کسب کنند. پيش بيني اين بسيار دشوار است و مطمئنم ملي پوشان مبارزات خوبي را به نمايش مي‌گذارند.
احدي افزود: 30 بازيکن در اردوي تيم ملي حضور دارند و مبارزات آن‌ها بسيار نزديک است و حتي براي انتخاب ملي پوشان نهايي دچار مشکل شديم. اگر در وزن 69 کيلوگرم سجاد کاظم زاده اعزام مي‌شود به خاطر تجربه‌ي بالاي او است. همچنين در کنار کاظم زاده در وزن 69 کيلوگرم مرادي ملي پوش بسيار جوان و قدرتمند حضور دارد که آينده بسيار درخشاني خواهد داشت. اگر 9 بازيکن اعزامي در مسابقات قهرماني آسيا خوب ظاهر نشوند براي آن‌ها جايگزين انتخاب مي‌شود.
سرمربي تيم ملي بوکس درباره شرايط اوزان سنگين تيم ملي گفت: متاسفانه قبل از بازي‌هاي آسيايي جاکارتا اعلام شد که اوزان سنگين حذف شده است و تيم ملي بوکس کشورمان با 3 وزن در اين مسابقات شرکت کرد. با اين حذف براي اوزان سنگين در تيم ملي مشکل ايجاد شد چرا که اوزان سنگين در اردوي تيم ملي حضور نداشتند. ايمان رمضان پور، پوريا شريفي و احسان روزبهاني در تيم ملي حضور نداشتند و اين نفرات پس از مسابقات قهرماني به تيم ملي اضافه شدند و حدود 3 ماه است که در حال تمرين هستند. ما جوانان آينده داري را براي تيم داريم و ميانگين سني تيم ملي بوکس 21 سال است.

بهنام فر:
شوراي برون مرزي با اعزام کاراته‌کاها مخالفت کرد
سرمربي تيم‌هاي کاراته پايه ايران گفت: من يک مربي هستم و وظيفه ام تمرين دادن است، اما بايد به دنبال مسائلي از جمله اعزام تيم به مسابقات باشم.
مهران بهنام فر در خصوص عدم اعزام تيم ملي کاراته جوانان به رقابت هاي قهرماني آسيا گفت: شوراي برون مرزي با اعزام تيم کاراته به بازي‌هاي قهرماني آسيا مخالفت کرده است، اما اميدوارم اين مشکل در روز‌هاي آينده حل شود.
وي ادامه داد: من به عنوان يک مربي وظيفه ام تمرين دادن است، اما متاسفانه بايد پيگير ديگر مسائل تيم از جمله اعزام به مسابقات باشم.بهنام فر همچنين در ادامه گفت: اردو‌ها را در استان‌ها تشکيل داده ايم تا بار مالي براي فدراسيون‌ها نداشته باشد و جا دارد که از ميزباني اين استان‌ها تشکر کنم که شرايط برگزاري اردو‌هاي تدارکاتي را براي ما فراهم کردند.وي افزود : آخرين اردوي تيم ملي در تهران برگزار خواهد شد که اين اردو متصل به اعزام براي مسابقات آسيايي خواهد بود.مربي تيم ملي کاراته در ادامه تصريح کرد: اگر تيم ملي ما قوي است به خاطر اين است که تيم‌هاي پايه‌ي خوبي داريم، اما مسئولين بايد بيشتر به تيم‌هاي پايه توجه کنند.

از روز 6 ارديبهشت ماه و در تهران؛
اردوي تيم ملي کشتي ساحلي برگزار مي شود
اردوي تيم ملي کشتي ساحلي جهت حضور در مسابقات گزينشي بازي هاي ساحلي جهان، روزهاي 6 تا 17 ارديبهشت ماه در محل خانه کشتي محمد بنا برگزار مي شود.
اسامي نفرات دعوت شده به اين اردو به شرح زير است:
70 کيلوگرم: حسين عباس پور (مازندران) محمد نادري (زنجان)
80 کيلوگرم: اميد حسن تبار – سيد جعفر قاسمي (مازندران)
90 کيلوگرم: هادي وفايي پور (همدان) – سينا غلامي (مازندران)
90+ کيلوگرم: پويا رحماني (مازندران) عليرضا گرزبر (لرستان)
سرمربي: رضا شاه منصوري
مربي: علي بحري
سرپرست: عزيز واگذاري.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون