جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4438- تاریخ : 1398/01/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 درخشش آزادکاران نوجوان در تورنمنت ترکيه؛
 توکليان: اين تيم، پشتوانه کشتي در المپيک 2024 است 

سرمربي تيم ملي کشتي آزاد نوجوانان گفت: اين تيم آينده بسيار درخشاني دارد و در واقع پشتوانه کشتي آزاد ما در المپيک 2024 محسوب مي شود.
مسابقات بين المللي کشتي آزاد ترکيه (جام پيروزي) با درخشش آزادکاران نوجوان ايران همراه شد. تيم کشورمان در پايان اين پيکارها، با کسب 6 مدال طلا، 3 مدال نقره و 2 مدال برنز به عنوان قهرماني رسيد و تيم هاي ترکيه و قزاقستان نيز دوم و سوم شدند.
در مسابقات کشتي آزاد، علي عرب در وزن 45 کيلوگرم، رحمان عموزاد در وزن 48 کيلوگرم، علي قلي زادگان در وزن 51 کيلوگرم، مهدي ويسي در وزن 55 کيلوگرم، اميرحسين فيروزپور در وزن 80 کيلوگرم و سالار حبيبي در وزن 110 کيلوگرم صاحب مدال طلا ، پوريا کاظمي در وزن 48 کيلوگرم، اميرحسين متقي در وزن 65 کيلوگرم و محمدمبين عظيمي در وزن 92 کيلوگرم صاحب مدال نقره و عرفان الهي در وزن 60 کيلوگرم و مصطفي طغاني در وزن 110 کيلوگرم صاحب مدال برنز شدند.
امير توکليان سرمربي تيم ملي کشتي آزاد نوجوانان، در خصوص عمکلرد نمايندگان کشورمان در اين رقابت ها گفت: رقابت هاي بين المللي کشتي جام پيروزي ترکيه يکي از معتبرترين تورنمنت هاي رده ي سني نوجوانان است و به نظر من کشتي گيران نوجوان کشورمان با قهرماني در اين مسابقات عملکرد درخشاني از خود ارائه دادند.
وي ادامه داد: 13 تيم در اين مسابقات حاضر بودند که کشور ترکيه در هر وزن 5 نفر در اين مسابقات شرکت داده بود و علاوه بر آن، کشور آذربايجان با 3 کشتي گير در هر وزن و کشور قزاقستان که ميزباني مسابقات آسيايي امسال را برعهده دارد نيز با نفرات اصلي خود در اين مسابقات شرکت کرده بود. ضمن اين که حضور کشورهاي اروپايي نيز در اين مسابقات پررنگ بود.او در مورد عملکرد نوجوانان آزاد کار در اين مسابقات اظهار داشت: کشتي گيران ما در اين مسابقات با 6 مدال طلا، 3 مدال نقره و 2 مدال برنز، عنوان قهرماني را به دست آوردند و تيم ميزبان پس از ما نايب قهرمان شد. به نظر من اين تيم آينده بسيار درخشاني دارد و در واقع پشتوانه کشتي آزاد ما در المپيک 2024 محسوب مي شود و اين قول را مي دهم در صورت حمايت و پشتيباني از اين کشتي گيران، 30 درصد مدال هاي ما از بين همين نفرات کسب شود.
دارنده مدال نقره جهان خاطرنشان کرد: اميدوارم مسئولان وزارت ورزش و جوانان نگاه ويژه اي به استعدادها و نخبه هاي ورزشي داشته باشند.آنها بايد حمايت لازم را از اين پشتوانه ها انجام دهند تا کشتي در سال هاي آينده بتواند صاحب مدال هاي خوشرنگي در رقابت هاي جهاني و المپيک شود.
وي در پايان از پيگيري تمرينات اين تيم براي شرکت در رقابت هاي آسيايي قزاقستان و جهاني بلغارستان خبر داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون