جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4438- تاریخ : 1398/01/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 ايستگاه 

گزارش هشتمين مرحله برنامه قند پهلو و معرفي شرکت کنندگان
پخش هشتمين مرحله از برنامه طنز ادبي قند پهلو از شبکه آموزش با حضور شرکت کنندگاني از سراسر کشور از 20 اسفندماه سال 97 آغاز شد.
به گزارش شيرين طنز، در اين دوره بيست شرکت کننده شامل شانزده نفر از آقايان و چهار نفر از بانوان در بيست و پنج شب متوالي به رقابت پرداختند.
شرکت کنندگان در مرحله مقدماتي برنامه قند پهلو در قالب گروه هاي چهار نفره ، در مرحله مياني در گروه هاي سه نفره و در مرحله نيمه نهايي در گروه هاي پنج نفره با يکديگر رقابت کردند.
در مرحله نهايي در قالب دو گروه سه نفره ، آقايان احمد آوازه ، رسول سنايي و مسلم حسن شاهي و در گروه ديگر آقايان مهدي خضري ، حميد واحدي و حميد اسماعيلي به رقابت پرداختند.
سپس آقايان خضري و آوازه حذف شده و چهار شرکت کننده ديگر به مرحله خيلي نهايي رفتند.
در گروه چهار نفره مرحله خيلي نهايي برنامه قند پهلو حميد اسماعيلي حذف شد.
در آخرين مرحله اين دوره آقايان رسول سنايي ، حميد واحدي مسلم حسن شاهي به رقابت پرداخته و به ترتيب حائز کسب رتبه هاي اول و دوم و سوم اين دوره از قند پهلو شدند.

افتتاح نمايشگاه کاريکاتور «دونالد سلمان» در بيرجند
همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامي نمايشگاه کاريکاتور «دونالد سلمان» با موضوع استکبارستيزي، با آثاري از سيد مسعود شجاعي طباطبايي در محل نگارخانه بهمن حوزه هنري در بيرجند گشايش يافت.
به گزارش شيرين طنز، به نقل از شبستان از بيرجند، «مجيد کريميان» (24 فروردين) در حاشيه گشايش اين نمايشگاه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هدف اصلي از برگزاري نمايشگاه دونالد سلمان حمايت از حرکت مردمي شکل گرفته در مقابل اقدام مفتضحانه آمريکا مبني بر تروريست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و معرفي آثار هنرمندان در هفته هنر انقلاب است.
رئيس حوزه هنري خراسان جنوبي با تاکيد بر اينکه پيام اين نمايشگاه شفاف سازي مبناي ترورسيم است، افزود: بدون شک آمريکا تمام مشکلات را در اين زمينه ايجاد کرده است.
کريميان با بيان اينکه دونالد سلمان برگرفته از بخش عمده جنگ و تکفير است، تصريح کرد: اين مهم واقعيت جنگ به مديريت استکبار جهاني و تکفير به رهبري عربستان سعودي را به نمايش مي‌گذارد.
به گفته وي 50 اثر هنرمند بين المللي مسعود شجاعي طباطبايي در اختيار حوزه هنري قرار داده شده است و نمايشگاه دونالد سلمان از امروز 24 فروردين به مدت چهار روز از ساعت 9 تا 12 ظهر ميزبان بازديدکنندگان در نگارخانه حوزه هنري واقع در خيابان مطهري بيرجند است.

برگزاري کارگاه اسرار و ابزار طنزپردازي امروز
با حضور استاد يوسفعلي ميرشکاک کارگاه اسرار و ابزار طنزپردازي برگزار شد.
به گزارش شيرين طنز، به نقل از روابط عمومي دفتر طنز حوزه هنري کارگاه اسرار و ابزار طنزپردازي در سالن آفرينشهاي ادبي حوزه هنري برگزار خواهد شد.
لازم به ذکر است کارگاه اسرار و ابزار طنزپردازي با حضور استاد يوسفعلي ميرشکاک يکشنبه‌ها ساعت 17 در حوزه هنري برگزار مي‌شود.
حضور در اين کارگاه براي عموم علاقه‌مندان به طنز و ادبيات آزاد و رايگان است.
زندگينامه استاد
يوسفعلي ميرشکاک (زاده 1338 در شوش دانيال و ايل ساکي) شاعر، نويسنده، طنزپرداز و منتقد سياسي.
ميرشکاک در طول سي سال اخير در زمينه‌هاي گوناگوني فعال بوده‌است؛ از سرودن شعر و نگارش نقدهاي ادبي تا نوشته‌هاي طنز و مقالات سياسي و مذهبي و عرفاني. همکاري و همراهي او با سيد مرتضي آويني قابل توجه است.
از سال 1358 به‌طور جدي شاعر شده‌ است.وي بيش از همه، متأثر از شاعراني چون مهرداد اوستا ، مهدي اخوان ثالث ، منوچهر آتشي ، محمدعلي معلم دامغاني و بيدل دهلوي بوده‌است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون