جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4427- تاریخ : 1397/12/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 زنگ ادبيات 

ديدار مسئولان نمايشگاه‌هاي کتاب تهران و فرانکفورت
در روز نخست فعاليت غرفه ايران در نمايشگاه کتاب پاريس، مسئولان ايراني با مسئولان نمايشگاه کتاب فرانکفورت ديدار و گفت‌وگو کردند.
به گزارش ايسنا به نقل از روابط عمومي موسسه نمايشگاه‌هاي فرهنگي ايران، در اولين روز برگزاري نمايشگاه کتاب پاريس فعاليت‌هاي غرفه ايران در اين نمايشگاه با حضور جمال کامياب، رايزن فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در پاريس و قادر آشنا، مديرعامل موسسه نمايشگاه‌هاي فرهنگي و قائم‌مقام نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران آغاز شد.
در نخستين روز از نمايشگاه کتاب پاريس، غرفه ايران ميزبان ديدارهايي با چهره‌هاي فرهنگي حاضر در نمايشگاه بود که در اين ديدارها به بررسي راه‌هاي گسترش تعاملات فرهنگي در حوزه نشر و فعاليت‌هاي نمايشگاهي پرداخته شد. بر همين اساس و طبق درخواست نمايشگاه کتاب فرانکفورت، ديداري بين روسا و معاونان دو نمايشگاه کتاب فرانکفورت و نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران صورت گرفت.
يورگن بوس - رئيس نمايشگاه کتاب فرانکفورت - و توبياس ووس - معاون بين‌الملل اين نمايشگاه - در ديدار با قادر آشنا و احمد شاکري به بازخواني فعاليت‌هاي متقابل دو نمايشگاه کتاب پرداختند.
يورگن بوس ضمن تأکيد بر حضور قوي ناشران ايراني در سال گذشته در اين نمايشگاه، اظهار اميدواري کرد که اين روند شکل مطلوب خود را بيابد. قادر آشنا نيز با يادآوري روابط فرهنگي ميان دو کشور از يورگن بوس براي بازديد رسمي از نمايشگاه کتاب تهران دعوت کرد که با استقبال مواجه شد.
توبياس ووس نيز به حضور قوي نمايشگاه کتاب فرانکفورت در اين دوره از نمايشگاه کتاب تهران اشاره کرد و خواهان برگزاري کارگاه‌هايي مشترک در ايام نمايشگاه کتاب تهران با مشارکت دو طرف شد.
ديدار با هياتي از ايتاليا و عمان از ديگر ملاقات هاي روز نخست مسئولان نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران بود. آژانس ادبي پل نيز در غرفه ايران حضور دارد و به نمايندگي از ناشران مختلف به مذاکره و رايزني با همتايان خود مي‌پردازد.

معرفي داوران جشنواره شعر و هنر انقلاب
داوران جشنواره شعر و داستان انقلاب اسلامي حوزه هنري معرفي شدند.
به گزارش مهر، يازدهمين جشنواره بين‌المللي شعر و داستان انقلاب که هم‌زمان با هفته هنر انقلاب در فروردين 98 برگزار مي‌شود، داوران خود را در بخش شعر معرفي کرد.
کبري بابايي، سيد حبيب نظاري، افسانه شعبان‌نژاد در بخش شعر کودک و نوجوان، علي داوودي، محمدرضا روزبه و رؤيا شاه‌حسين‌زاده در بخش شعر نو و نيمايي، اميد مهدي‌نژاد، محمدسعيد ميرزايي و محمدحسين نعمتي در بخش شعر سنتي (کلاسيک)، اشعار راه‌يافته به مرحله رقابت يازدهمين جشنواره بين‌المللي شعر و داستان انقلاب را داوري مي‌کنند.
بخش شعر اين رويداد ادبي با موضوعات عدالت و انسانيت، وحدت امت اسلامي و رفعت ملي، اخلاق و معارف دين، گفتمان انقلاب اسلامي، ادبيات مقاومت در سه قالب سنتي (کلاسيک)، نو و نيمايي و کودک و نوجوان برگزار مي‌شود.
يادآوري مي‌شود هفته هنر انقلاب 20 تا 26 فروردين‌ماه 98 در حوزه هنري برگزار و برگزيدگان يازدهمين دوره جشنواره شعر و داستان انقلاب در اين هفته معرفي مي‌شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون