جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4424- تاریخ : 1397/12/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 از 7 همکار بازنشسته کانون گيلان تجليل شد 

طي آييني از تجربه و تلاش‌هاي هفت همکار کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان گيلان که به‌تازگي به افتخار بازنشستگي نائل‌آمده‌اند، تجليل‌شد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون استان گيلان، اين آيين با حضور مديرکل و جمعي از همکاران ستادي کانون استان گيلان صورت‌ گرفت. در اين مراسم افزون بر قدرداني از تلاش‌هاي ماندگار اين همکاران، برضرورت بهره‌گيري از تجربه‌هاي آنان در کشف و پرورش استعدادهاي کودکان ونوجوانان تاکيد شد.
بازنشستگي، تحولي قرين دانايي است
مدير کل کانون استان گيلان در اين آيين، سخنان خود را با اشاره به اثربخشي تلاش تلاش‌گران عرصه اعتلاي فرهنگ ايراني اسلامي آغاز کرد و با بيان ‌اين‌که پيشرفت فرهنگي، زيربناي توسعه همه‌جانبه‌ محسوب‌ مي‌شود، افزود: صلابت، لازمه گام‌برداشتن در اين مسير است و فعاليت‌هاي همکاران کانون، به‌ويژه پيشکسوتان اين مجموعه‌، در طرح‌ريزي زيربناي فرهنگي کشور و آينده‌سازي براي نسل کودک و نوجوان جلوه‌اي ديگردارد.
اسفنديارضيائي در ادامه با خاطرنشان‌ کردن دشواري‌هاي فعاليت در حوزه کودک و نوجوان گفت: حرکت در اين مسير، نيازمند بهره‌گيري از تجربه‌هاي دوران کودکي و جهت‌دهي به اين آموخته‌ها در بزرگ‌سالي، براي ايجاد تغييرات پايدار و فرآيندمحور در مخاطبان است.
او برهمين اساس ادامه همراهي همکاران بازنشسته‌ کانون، با اين مجموعه فرهنگي و فراهم‌سازي زمينه‌هاي بهره‌گيري همکاران جوان از آگاهي‌هاي آنان را مهم توصيف‌ کرد و اظهار داشت: زندگي دوران بازنشستگي تحولي قرين دانايي و پويايي است و اين شاخصه‌ مي‌تواند در پيشبرد اهداف کانون و کشف و پرورش هرچه ‌بهتر استعدادهاي کودکان و نوجوانان نقش به‌سزايي داشته‌باشد.
اين مدير فرهنگي درعين حال تاکيدي بر ضرورت بهره‌گيري از فرصت‌هاي زندگي داشت و از همکاران بازنشسته‌ کانون براي سرمايه‌ قرادادن پيشينه روشن خود در جهت موفقيت افزون‌تر نسل کودک و نوجوان دعوت کرد.
ضياء غيوري، معاون فرهنگي کانون استان گيلان نيز در اين مراسم، ضمن تبريک به همکاران پيشکسوت و با تاکيد بر ارزش‌مندي تجربه‌ها در عرصه فرهنگ گفت: استفاده از اين سرمايه‌هاي معنوي مي‌تواند زمينه تجربه‌اندوزي ديگر همکاران را فراهم‌کند.
برپايه اين گزارش، صابر فرضي‌زاد، همکار بازنشسته و مربي مسوول پيشين کانون بندرآستارا هم ضمن ارزشمند خواندن اين مراسم، به موفقيت‌هاي کانون اين شهرستان در زمينه‌هاي مختلف اشاره و خواستار توجه ويژه به همکاران تاثيرگذار اين مجموعه فرهنگي هنري شد.
حورا شفيع‌پور فومني، ديگر همکار پيشکسوت کانون و مربي مسوول قبلي مرکز فرهنگي‌هنري فومن هم به روند رو به رشد فعاليت‌هاي کانون اين شهرستان در سايه هم‌دلي و هم‌گرايي تمامي همکاران اشاره و ضمن «فرصت» قلمدادکردن امکان خدمت در عرصه فرهنگ گفت: صداقت، راستگويي و امانت‌داري، از شاخصه‌هاي فعالان اين حوزه است و در اين ميان توجه به نسل کودک ونوجوان و انتقال اين داشته‌ها به آنان بايستي در دستورکارقرارگيرد.
پروانه ماسوري، مربي پيشين کتاب‌خانه سيار روستايي شهرستان لنگرود نيز حضور در کانون را تجربه‌اي لذت‌بخش توصيف و لبخند کودکان به مربيان را بهترين هديه عنوان‌کرد.
ساحره‌پورشاهماري نيز از تجربه‌هاي شيرين حضور در مراکز فرهنگي‌هنري لاهيجان و سياهکل براي حاضران سخن‌گفت و فراز و فرود را لازمه فعاليت در عرصه فرهنگ خواند.
فريبا موسوي، که به عنوان مربي فرهنگي، مربي مسوول و کارشناس هنري در مراکز فرهنگي هنري کانون فعاليت داشته نيز به بيان خاطرات شيرين خود پرداخت و حضور درکانون را زمينه‌ساز ماندگاري دوستي‌ها دانست.
فاطمه جاويد طبع‌پسند، کارشناس پيشين آموزش و پژوهش کانون استان گيلان هم روزهاي حضور در اين نهاد فرهنگي را ايامي تکرارنشدني خواند و صبوري، بخشش و بزرگي را از ثمره‌هاي حضور در کانون پرورش فکري برشمرد.
لاله آروين نيز از آغاز فعاليت‌ خود به عنوان مربي فرهنگي کانون رودبار، همزمان با زلزله سال 1369 اين شهرستان سخن‌به ميان آورد و زندگي با کودکان و نوجوانان اين ديار و همراهي خود با گريه‌ها و لبخندهاي آنان را براي حاضران روايت‌کرد.
درعين حال، قدرداني از همکاران بازنشسته و اهداي لوح سپاس مديرعامل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان به همکاران، پايان بخش اين مراسم در سالن جلسات کانون استان گيلان در رشت بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون