جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4424- تاریخ : 1397/12/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 خبر اد‌‌‌‌‌بي 

از سوي دبيرخانه جشنواره اعلام شد
معرفي نامزدهاي نهايي بخش داستان‌کوتاه نخستين جشنواره ادبيات سلامت
نامزدهاي بخش داستان کوتاه نخستين جشنواره «ادبيات سلامت» معرفي شدند.
به گزارش مهر، با اعلام نامزدهاي نهايي بخش نمايشنامه‌نويسي و فيلمنامه‌نويسي جشنواره ادبيات سلامت، اکنون فهرست نهايي کانديداهاي بخش داستان کوتاه اين جشنواره اعلام مي‌شود.
نامزدهاي اين بخش به شرح ذيل است:
فراموش‌خانه نوشته منا کرمي
پشت‌بام نوشته نازنين رحمان‌آبادي
سياه و جاندار نوشته دلبر يزدان‌پناه
غريبه‌اي در خانه ما نوشته مهديه کوهي‌کار
من از بادهاي سرد نوشته مرتضي فرجي
ديوار کوتاه خواب‌هاي من نوشته هدا حشمتيان
شمس لنگرودي، ابوتراب خسروي و احمد آرام بخش داستان کوتاه نخستين جشنواره «ادبيات سلامت» را داوري کردند. گفتني است مؤسسه آواي هنر سلامت از سوي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با هدف ترغيب نويسندگان به خلق آثار ادبي در حوزه سلامت نخستين جشنواره ادبيات سلامت را در سه بخش داستان کوتاه، فيلمنامه و نمايشنامه با موضوع سلامت برگزار کرده است. بهاالدين مرشدي دبيري و رامبد خانلري مدير بخش داستان کوتاه اين جايزه را برعهده دارند.

بازديد از خاص‌ترين کتابفروشي‌هاي جهان
به گزارش ايبنا به نقل از ليت هاب، معمولاً در کشورها و فرهنگ‌هاي مختلف کتاب‌فروشي نقش ويژه‌اي در جامعه ايفا مي‌کند و به طور خاص مرکز فعاليت‌هاي فرهنگي محلي و ملي آن جامعه و کشور محسوب مي‌شود. کتاب‌فروشي‌ها امروز با وجود رشد و توسعه تکنولوژي و ظهور کتاب‌هاي ديجيتال براي اينکه به حيات خود ادامه دهند بايد انتخاب‌هاي بيشتري به مشتريان خود بدهند و در اصل به دنبال جذابيت‌ بخشي به مشتري کتاب هستند. در اين گزارش کتاب فروشي‌هاي خاصي معرفي مي‌شود که بازديد از آنها حتماً به کتاب دوستان توصيه مي‌شود.
کاليفرنيا:شايد بتوان اين کتاب‌فروشي را تنها مغازه فروش کتاب‌هاي رمانتيک در ايالات متحده آمريکا به حساب آورد. به گفته صاحبان اين کتابفروشي در سال گذشته 91هزار دلار از طريق فروش اين کتاب‌ها درآمد کسب شده است. هر کتابي از هر نويسنده‌اي در جهان از جين آستن گرفته تا شکسپير همگي با موضوع رمانس در اين کتابفروشي پيدا مي شود.
شهر رم:دوستداران ادبيات زبان ايتاليايي علاقمند به دريا و قايق به طور حتم با کتابفروشي ايلماره شهر رم آشنايي دارند. 30هزار جلد کتاب با موضوعات مختلف دريانوردي و اطلاعات درباره کشف مکان‌هاي نامعلوم در دريا و اقيانوس در اين کتابفروشي وجود دارد. نقشه‌هاي قديمي دريانوردي، تصاوير و چارت‌هاي ملواني همگي از محصولات جانبي اين فروشگاه جالب در شهر رم هستند. البته در شهر ميلان نيز کتابفروشي به نام ديلماره نيز وجود دارد که چنين فعاليتي دارد.
شهر لندن:اين کتابفروشي متعلق به شخصي به نام اي.ان. ديورز تنها کتاب‌هاي کمياب و ناياب مي‌فروشد و هر کسي قادر به خريدن اين کتاب‌ها نيست. صاحب اين کتابفروشي با ارتباط‌هايي که با عتيقه فروش‌ها دارد کتاب‌هاي کمياب را براي عرضه از آنها مي‌خرد و مي‌گويد دوست دارد اين کتاب‌ها به طور ويژه توسط علاقمندان به ادبيات قديمي خريداري شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون