جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4424- تاریخ : 1397/12/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 كاغذ اخبار 

در خصوص چهارشنبه آخرسال؛
ابلاغ دستورالعمل آموزش و پرورش به مدارس
معاون تربيت بدني و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بيان اينکه براي چهار شنبه آخر سال، دستورالعملي را به استان‌ها ابلاغ کرده‌ايم تا مديران مدارس آگاهي‌هاي لازم را در اين ايام به دانش آموزان بدهند، به معلمان توصيه کرد که با زبان اثر بخش خود مطالب را به دانش‌آموزان انتقال دهند.
به گزارش ايسنا، مهرزاد حميدي درباره مراسم چهارشنبه آخر سال گفت: مراسم چهارشنبه آخر سال سنتي است که از گذشته وجود داشته است.
وي ادامه داد: براي چهار شنبه آخر سال، دستورالعملي را به استان ها ابلاغ کرده‌ايم تا مديران مدارس آگاهي هاي لازم را در اين ايام به دانش آموزان بدهند.
حميدي به معلمان توصيه کرد که با زبان اثر بخش خود مطالب را به دانش آموزان انتقال دهند. آموزش‌ها شامل موارد آگاهي بخش و هشدار نسبت به مسائلي است که ممکن است خطر آفرين باشد.
معاون تربيت بدني و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بيان اينکه به معلمان و مديران گفته شده است که چگونه توصيه‌هاي لازم را ارائه دهند گفت: همچنين گفته شده است که از طريق انجمن و اولياء به خانواده‌ها نيز چگونه مسائلي را آموزش دهند.
وي افزود: امسال کار جديدي داشتيم و مانور مقابله با حريق و خطرات چهارشنبه آخر سال در استان‌هاي کشور برگزار شد. اين مانور هشداري است تا فضا سازي اجتماعي شود تا اثر گذار باشد. همچنين، تعامل خوبي را نيز با آتش نشاني و هلال احمر در اين زمينه ايجاد کرد.

معاون وزير آموزش و پرورش :
نام‌گذاري سال آينده با عنوان «سال خيرين مدرسه‌ساز»
رئيس سازمان نوسازي و تجهيز مدارس کشور خبر داد بخش عمده‌اي از پروژه‌هاي نيمه‌تمام خيّرين در سال جاري ساماندهي شدند و سال آينده نيز هيچ پروژه نيمه‌تمام غيرفعال در سطح کشور وجود نخواهد داشت.به گزارش مهر، رئيس سازمان نوسازي مدارس کشور گزارشي از وضعيت اعتبارات اين سازمان ارائه کرد و گفت: اعتبارات سال 98 نسبت به لايحه سال 97 بيش از هفت برابر شده است. اعتبارات پروژه‌هاي خيّرين در سال 96 حدود 180 ميليارد تومان بود که خوشبختانه 100 درصد آن تخصيص يافت. در قانون بودجه سال 97 هم عدد مصوب 450 ميليارد تومان بود که تا امروز بيش از عدد مصوب، حدود 600 ميليارد تومان در بين استان‌هاي مختلف کشور توزيع شده است.معاون عمراني وزير آموزش و پرورش از نام‌گذاري سال آينده با عنوان «سال خيرين مدرسه‌ساز» خبر داد و گفت: در سال جديد به حوزه مشارکت‌هاي مردمي و رفع مشکلات و موانع پيش روي خيرين مدرسه‌ساز اهتمام ويژه خواهيم داشت. با توزيع اعتبار سال 97، بخش عمده‌اي از پروژه‌هاي نيمه‌تمام خيّرين در سطح کشور ساماندهي شدند و با تخصيص اعتبار مصوب سال 98 نيز، هيچ پروژه نيمه تمام غيرفعال در سال آينده نخواهيم داشت.

شرکت 30هزاردانش آموز در مسابقه کتابخواني
کارشناس مسئول فرهنگي ، هنري اداره کل آموزش و پرورش البرزگفت:30 هزار دانش آموز در مسابقه کتابخواني دانايي و توانايي اين استان شرکت کردند.مهدي بشري اظهارداشت: از مجموع اين تعداد ، هفت هزار دانش آموز البرزي به مرحله منطقه اي کتابخواني دانايي و توانايي راه يافتند.وي بيان داشت : اين مسابقه به صورت هماهنگ و با شرکت دانش آموزان دختر و پسر پايه هاي مختلف تحصيلي در مدارس البرز به صورت منطقه اي برگزار شد.کارشناس مسئول فرهنگي ، هنري اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت: هدف از برگزاري اين جشنواره را گسترش فرهنگ مطالعه در بين دانش آموزان و والدين و ايجاد انگيزه در مطالعه بيشتر کتاب هاي درسي و غير درسي در بين جامعه هدف ، رشد تخيل کودکان، پرکردن اوقات فراغت، افزايش دانش و شناخت در دانش آموزان ذکر کرد.بشري با بيان اينکه جشنواره کتابخواني دانش آموزي دانايي و توانايي در چهار مرحله ‌مدرسه‌اي، منطقه‌اي، استاني و کشوري برگزار مي‌شود، ادامه داد: در مرحله مدرسه اي 10 هزار دانش آموز البرز شرکت کردند.وي تصريح کرد: مرحله استاني مسابقه کتابخواني ارديبهشت ماه 98 در البرز برگزار مي شود.بشري اضافه کرد: 12 دانش آموز البرزي براي شرکت در مرحله کشوري جشنواره کتابخواني دانايي و توانايي منتخب شناخته مي شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون