جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4424- تاریخ : 1397/12/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 از گوشه و كنار 

معاون وزير آموزش و پرورش :
فعاليت‌هاي تربيتي در سال آينده به مدارس واگذار مي شود
معاون فرهنگي و پرورشي وزير آموزش و پرورش از اضافه شدن «اداره مراقبت در برابر آسيب‌هاي اجتماعي» به بخش مشاوره اين معاونت خبر داد.عليرضا کاظمي درباره فعاليت‌هاي حوزه پرورشي و فرهنگي در سال آينده گفت: «در سال 98 رويکردي مبتني‌ بر حرکت به سمت مدرسه را خواهيم داشت و فعاليت‌هاي مدرسه‌محور را براساس سياست‌هاي وزير آموزش و پرورش دنبال مي‌کنيم.»
او افزود: «سعي مي‌کنيم فعاليت‌هاي تربيتي را به دل مدرسه ببريم و به مدارس واگذار کنيم و در حوزه ستاد هم بر سياست‌گذاري براي توسعه و ترويج فرهنگ اقامه نماز تمرکز خواهيم کرد.»
معاون پرورشي و فرهنگي وزارت آموزش و پرورش به بيانيه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: «اين موضوع از مهم‌ترين رويکردهاي ماست، همچنين اداره مراقبت در برابر آسيب‌هاي اجتماعي به بخش مشاوره معاونت منتقل شده است که برنامه‌هاي اين موضوع نيز در دستور کار خواهد بود و طرح نماد با قوت بيشتري جلو خواهد رفت.»کاظمي گفت: «اميدواريم با هم‌افزايي که در اين بخش صورت خواهد گرفت شاهد کاهش آسيب‌هاي اجتماعي و حرکت‌هاي عالمانه‌تري در پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي در سطح آموزش و پرورش باشيم.»

رئيس سازمان مراکز و مدارس غيردولتي:
نظارت جدي بر عملکرد مدارس غيردولتي از سال آينده

رئيس سازمان مراکز و مدارس غيردولتي و توسعه مشارکت‌هاي مردمي سامان‌دهي شهريه مدارس را مهمترين برنامه پيش‌روي اين سازمان اعلام کرد و از اتمام ورود اطلاعات مربوط به شهريه همه استان‌ها در سامانه تا پايان هفته آينده خبر داد.
مجتبي زيني‌وند به مهم‌ترين برنامه‌هاي پيش‌روي مدارس غيردولتي اشاره کرد و گفت: «مهم‌ترين برنامه پيش‌روي ما بحث شهريه مدارس است. ما الگوي شهريه را متناسب با الگويي که سال‌هاي گذشته داشته‌ايم آسيب‌شناسي کرديم و مواردي که بايد اصلاح مي‌شد اصلاح شدند و اکنون در مرحله ورود اطلاعات آن هستيم و همه اطلاعات در قالب سامانه جمع‌آوري مي‌شود.»
رئيس سازمان مراکز و مدارس غيردولتي و توسعه مشارکت‌هاي مردمي افزود: «کارگروه الگوي شهريه مطابق با ماده 16 قانون بررسي و تعيين مي‌شود. کارگروه الگوي شهريه بايد در مدارس تعريف شود، ما امسال اين کارگروه را براي اولين بار فعال کرديم. همه مراحل تاييد اطلاعات و اعلام شهريه مدارس با هزينه تمام شده از سوي همان کارگروه مشخص مي‌شود، سپس شوراي نظارت استان آن را بررسي و تاييد مي‌کند و بعد از آن، شوراي نظارت مرکزي به مواردي که مورد اعتراض موسسه باشد رسيدگي خواهد کرد.»
زيني‌وند گفت: «برخي از استان‌هاي ما نظارت کافي بر روي شهريه مصوب را ندارند‌. بايد استان‌ها نظارت کافي بر روي شهريه مصوب مدارس غيردولتي را داشته باشند؛ سال گذشته ما به اين مسئله ورود کرديم و بيش از 500 بازديد در شهر تهران داشتيم که از اين آمار 34 مدرسه شهريه اضافه گرفته‌ بودند. براي حل اين مسئله وارد مکاتبه شديم اما هنوز مديريت شهر تهران نحوه برخورد با مدارس متخلف را به ما اعلام نکرده است‌.»


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون