جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4424- تاریخ : 1397/12/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 دريچه هنر 

برگزاري اولين جشنواره سراسري تئاتر خياباني ايرانشهر
اولين جشنواره سراسري تئاتر خياباني ايرانشهر با مشارکت اداره کل هنرهاي نمايشي و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي‌ استان سيستان و بلوچستان برگزار مي‌شود.اولين جشنواره سراسري تئاتر خياباني ايرانشهر با نگاه به مرز و مرزداري و اقوام ايراني و به قصد ايجاد فرصت پيوند فرهنگي و هم‌انديشي ساکنين مرزهاي ايران برگزار مي‌شود.اين جشنواره در دو بخش «مسابقه» و «نمايش‌هاي آييني و سنتي» برگزار خواهد شد.
سقف پذيرش آثار در بخش «مسابقه» 10 نمايش است.آثار متقاضي اين بخش نبايد تا پيش از اين در هيچ جشنواره رقابتي در گستره سراسري شرکت کرده باشند. آثاري مي‌توانند در اين بخش شرکت کنند که تا پيش از مهلت ارسال آثار حداقل پنج اجراي عمومي (به تأييد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي يا انجمن هنرهاي نمايشي استان) داشته باشند.بخش «نمايش‌هاي آييني و سنتي» نيز به صورت رقابتي برگزار مي‌شود و بر اساس انتخاب هيأت داوران در سه بخشِ تحقيق و پژوهش آيين‌ها، کارگرداني و طراحي فضاي نمايشي يک برگزيده معرفي و به برگزيدگان جوايزي اهدا مي‌شود. سقف پذيرش اثر در اين بخش شش نمايش و حداکثر تعداد نفرات هر گروه 12 نفر است.

جشنواره بزرگ بهاري «نوروزگاه» در خانه هنرمندان ايران
جشنواره بزرگ بهاري «نوروزگاه» در ايام نوروز در خانه هنرمندان ايران برگزار مي‌شود.خانه هنرمندان ايران از 3 تا 10 فروردين جشنواره بزرگ بهاري با عنوان «نوروزگاه» را برگزار مي‌کند.
برنامه‌هاي اين جشنواره که با همکاري شهرداري تهران در ايام نوروز برگزار مي‌شود شامل موسيقي زنده‌ محلي، نمايش آييني و شاهنامه‌خواني است که از ساعت 18 تا 22 روزهاي 3 تا 10 فروردين در فضاي باز خانه هنرمندان ايران برپا خواهد شد.همچنين در ايام نوروز تمامي گالري‌هاي خانه هنرمندان ايران همه روزه از ساعت 16 تا 21 داير است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون