جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4422- تاریخ : 1397/12/21 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(سه شنبه)

 از گوشه و كنار 

معاون وزير آموزش و پرورش:
ممنوعيت استفاده غيرورزشي از فضاهاي ورزشي مدارس
مهرزاد حميدي، معاون تربيت‌بدني و سلامت وزارت آموزش و پرورش با ابلاغ بخشنامه‌اي به مديران کل و معاونان تربيت‌بدني استان‌ها خواستار جلوگيري از استفاده غيرورزشي از فضاهاي ورزشي آموزش و پرورش داخل و خارج از مدارس شد.
اين بخشنامه با هدف منع استفاده غيرورزشي از فضاهاي ورزشي براي استفاده حداکثري دانش‌آموزان مدارس از اماکن و فضاهاي ورزشي داخل و خارج مدارس به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ارسال شده است.
در بخشي از اين بخشنامه خطاب به معاونان تربيت‌بدني و سلامت، روساي ادارات تربيت‌بدني و فعاليت‌هاي ورزشي آموزش‌و‌پرورش استان و کارشناس مسئولان و کارشناسان تربيت‌بدني مناطق و شهرستان‌ها آمده است: «با عنايت به تاکيد مقام عالي وزارت به توسعه زيرساخت‌هاي ورزشي و توجه به فراهم‌کردن امکانات و تجهيزات لازم براي اجراي هرچه‌ بهتر ساعات درس تربيت‌بدني و فعاليت‌هاي فوق برنامه ورزشي دانش‌آموزان، مقتضي است دستور فرماييد از استفاده غيرورزشي از فضاهاي ورزشي داخل و خارج مدارس، جداً جلوگيري به عمل آيد.»

رييس سازمان پژوهش و برنامه‌ريزي آموزشي:
تدريس مؤلفان کتاب‌هاي درسي در محيط مدرسه
نشست هم‌انديشي رييس سازمان پژوهش و برنامه‌ريزي آموزشي با مديران و سرگروه‌هاي تاليف فني وحرفه‌اي و کاردانش برگزار شد.
به گزارش مهر، در اين نشست حجت‌الاسلام علي ذوعلم رئيس سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي با طرح اين سوال که «فضاي هنرستاني ما با توجه به مباني نظري تحول که سالهاست در مورد آن بحث مي‌شود چه تحول محسوسي کرده است؟» اظهار کرد: در مجموعه دفتر يک هيئت انديشه‌ورزي وجود دارد که در مورد آن بحث شده است و همکاران تعاملاتي دارند که به هم پيوند خورده چون ما معمولاً دچار يک روزمرگي هستيم و دائم بايد آن را دنبال کنيم ساختارها هم به گونه‌اي محکم است که به تغيير آن فکر نمي‌کنيم و نگرانيم اگر ديوار را برداريم سقف فرو بريزد، اينها همه موانعي است که در تحول وجود دارد بنابراين تحول نياز به شجاعت دارد.
مؤلفان کتاب‌هاي درسي هفته‌اي يک روز به هنرستان‌ها بروند
ذوعلم تأکيد کرد: لازم است که يک روز در هفته، همکاران در هنرستان حضور مستمر داشته باشند و تدريس کنند و در فضاي واقعي از کلاس درس وارد محيط تصميم‌ساز و تصميم‌گيري شوند همچنين در اجراي کامل برنامه درسي نياز به يک ساختار مناسب داريم.وي افزود: آمايش سرزمين و آمايش اشتغال مي‌تواند به عنوان يک طرح کلان ملي تلقي شود و اخيراً در شوراي عالي عطف مطرح شد و سازمان پژوهش و برنامه‌ريزي آموزشي اعلام آمادگي کرد تا با مشارکت شوراي عالي عطف بودجه‌اي براي آن در نظر گرفته شود.
ذوعلم ادامه داد: بحث فرصت مطالعه و آموزش هنرآموزان بسيار مهم است و بايد براي آن در تابستان برنامه‌ريزي کنيم در اجراي کامل برنامه درسي ملي نياز به يک اصلاح ساختاري داريم مهمترين آن شکل‌گيري حوزه يادگيري است ما نياز به يک نگاه مهندسي داريم بنابراين حوزه يادگيري بايد تکميل شود.

غفلت راننده جان دانش آموز قلعه گنجي را گرفت
رئيس پليس راه شهرستان قلعه گنج - بشاگرد گفت: غفلت و کم توجهي راننده خودروي سواري پژو 405 در قلعه گنج، جان دختر بچه هفت ساله را گرفت.
سرهنگ ابوذر شيخي پور در گفت و گو با ايرنا به جزئيات برخورد خودرو به دانش آموز قلعه گنجي اشاره کرد و افزود: علت اين حادثه، کم توجهي راننده به جلو گزارش شده است.
وي با بيان اينکه اين حادثه در روستاي کلات مالک از توابع بخش چاه دادخداي قلعه گنج اتفاق افتاده ادامه داد: راننده خودرو هم، معلم بوده که در مسير عزيمت به مدرسه اين اتفاق برايش پيش مي آيد و در پي آن، يک نفر دانش آموز دختر کلاس اولي جان خود را از دست مي دهد.
همچنين رئيس شوراي روستاي کلات مالک بخش چاه دادخدا به ايرنا گفت: هر روز صبح تعداد 18 نفر دانش آموز و سه نفر کودک پيش دبستاني براي رسيدن به مدرسه از عرض جاده اصلي چاه دادخدا به رمشک عبور مي کنند.
فتحعلي نظري ادامه داد: بر اثر برخورد يک دستگاه خودرو سواري، يکي از دانش آموزان دختر حين عبور از جاده، جان خود را از دست داد.
وي تصريح کرد: سه سال قبل نيز پسر عموي همين دختربچه که از دانش آموزان دبيرستان چاه دادخدا بود بر اثر سانحه رانندگي در همين محدوده جان خود را ازدست داده است.
نظري کم عرض بودن جاده، نداشتن تابلو و خط کشي نکردن آسفالت محل عبور دانش آموزان را از جمله مشکلات اين منطقه عنوان کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون