جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4418- تاریخ : 1397/12/16 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)

 مهدي سالم در بازديد از جشنواره پويانمايي:
 برنامه‌هاي کانون جزء پربيننده‌هاي شبکه اميد است 

مدير شبکه اميد و عضو هيات مديره کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان با اشاره به استقبال مخاطبان شبکه اميد از برنامه‌هاي کانون از لزوم پرورش هنرمندان شاخص براي آينده گفت.
سالم با حضور در محل برگزاري يازدهمين جشنواره بين‌المللي پويانمايي تهران درباره همکاري اين شبکه تلويزيوني در پوشش برنامه‌هاي کانون گفت: شبکه اميد با همه مجموعه‌هاي فعال در امور نوجوانان ارتباط نزديک برقرار کرده و همکاري مي‌کند، البته من به دليل اين‌که هم مدير شبکه اميد هستم هم عضو هيات مديره کانون اين ارتباط تقويت شده است.
وي با اشاره به اين‌که شبکه اميد در جشنواره قصه‌گويي هم همکاري داشته است، بيان کرد: حوزه عمل شبکه و کانون بر يکديگر منطبق است و کارهايي که انجام مي‌دهيم با يک رويکرد و هدف است. کانون عمليات‌هاي ميداني خوبي انجام مي‌دهد و عمليات رسانه‌اي آن را شبکه اميد بر عهده دارد که اين همکاري بين دو مجموعه حتما در بهبود فضاي کار براي کودکان و نوجوانان کشورمان موثر است.
سالم در پاسخ به اين‌که آيا سنجشي از ميزان مخاطب برنامه‌هاي مربوط به کانون در شبکه اميد داريد، گفت: آنچه مشهود است اينکه ارتقاي مخاطب داشته‌ايم و اين نشان از ارتقاي کيفيت برنامه‌هاي کانون دارد و ما بازخورد آن را بين مخاطبان‌مان مي‌بينيم.
بر اساس پيامک‌هايي که از مخاطبان شبکه اميد دريافت مي‌کنيم، برنامه‌هاي کانون جزو پربيينده‌ترين برنامه‌هاي ما هستند، البته به دليل خلايي که در حوزه برنامه‌هاي نوجوانان وجود دارد، استقبال از برنامه‌هاي موجود دور از انتظار نيست.
وي ادامه داد: با تلاش‌هاي مديران کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان تکاپو در اين مجموعه فرهنگي بيشتر شده و ما هم به عنوان يک رسانه که مختص نوجوانان است، سعي مي‌کنيم اين فعاليت‌ها را منعکس کنيم.
عضو هيات مديره کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان درباره جشنواره پويانمايي تهران و دليل موفقيت آن گفت: کانون هميشه يکي از پايه‌هاي فعاليت در زمينه انيميشن در ايران بوده و خواهد بود. اگر کانون چنين جشنواره‌اي را برگزار نمي‌کرد، بايد از مسئولان آن مي‌پرسيديم چرا اين کار را نمي‌کنيد، زيرا چنين رويدادي جزو وظايف ذاتي کانون است که مهم‌ترين پايگاه کودکان و نوجوانان کشورمان محسوب مي‌شود و از آنجا که انيميشن يکي از قالب‌هاي مورد توجه اين گروه سني است، بنابراين توجه کانون به اين حوزه، توجه درستي است.
وي با تاکيد بر اينکه کانون پرورش فکري، سينماگران و هنرمندان به‌نامي را به عالم هنر و انيميشن معرفي کرده است، گفت: توجه به انيميشن در اساس‌نامه و درون مايه‌اي که براي کانون تعريف شده، وجود داشته و ادامه‌دار است و اميدواريم بتوانيم در آينده از نوجواناني که امروز در کانون رفت و آمد دارند، کارگردانان، انيماتورها و تهيه‌کنندگان، آينده انيميشن را بسازيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون