جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4418- تاریخ : 1397/12/16 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)

 تازه‌هاي نشر 

رمان«سوفي نابغه» چاپ شد
رمان «سوفيِ نابغه» نوشته ليسا گرَف با ترجمه نوشين ابراهيمي توسط انتشارات پيدايش منتشر و راهي بازار نشر شد.
به گزارش مهر، رمان «سوفيِ نابغه» نوشته ليسا گرَف به‌تازگي با ترجمه نوشين ابراهيمي توسط انتشارات پيدايش منتشر و راهي بازار نشر شده است. نسخه اصلي اين کتاب در سال 2012 با نام «سوفي سايمون همه مسائل را حل مي‌کند» منتشر شده است.
ليسا گرف يا ليسا کالين، نويسنده 38 ساله آمريکايي است که براي کودکان و نوجوانان مي‌نويسد. او در کاليفرنيا زندگي مي‌کند و کتاب‌هايش در فهرست‌هاي ايالتي و ملي آمريکا جا دارند.
داستان رمان «سوفي نابغه» درباره دختر دانش‌آموزي به نام سوفي سايمون است که در کلاس سوم تحصيل مي‌کند و بسيار باهوش است. او دو ساله بود که الفباي روسي را از اول به آخر و به عکس از حفظ مي‌گفت. سوفي در اوقات فراغت، درس حسابان مي‌خواند و کرم‌هاي خاکي را عمل جراحي مي‌کند. اما پدر و مادرش دوست دارند او يک دختربچه معمولي باشد و با دوستانش بيرون برود و گردش کند.
سوفي از همين سن کودکي و کلاس‌سومي‌بودنش به فکر پول درآوردن افتاده است. برخي از دوستانش با پدر و مادر خود مشکل دارند و سوفي مثل يک آدم بزرگ، مشکلاتشان را حل مي‌کند. اما در عوض پول مي‌گيرد. سوفي دختري باهوش و جدي است اما از جايي به بعد خودش به دردسر مي‌افتد چون ممکن است پدر و مادرش بفهمند که او از راه حل مشکلات ديگران پول درمي‌آورد.
مخاطبان اصلي اين کتاب کودکان گروه ج هستند. عناوين بخش‌هاي رمان «سوفي نابغه» به اين ترتيب است: نابغه‌اي با يک مشکل، علامت‌ها و ليسه‌هاي شيشه‌پاک‌کن، پيراناها و فروشگاه‌هاي حيوانات خانگي، کلاه‌هاي خيلي زشت، لمور در جشن تولد، دانشنامه سوفي سايمون براي…، دستور تهيه آبنبات بوآي ماداگاسکاري.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون