جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4417- تاریخ : 1397/12/15 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(چهارشنبه)

 از آب گذشته هاي بامزه! 

مهدي طوسي
متقاضيان حيوانات وارداتي در ايران حاضرند از صد هزار تومان تا يك ميليون و پانصد هزار تومان براي هر قلاده سگ و تا رقم دوازده ميليون براي پرندگان سخنگو بپردازند. از جايي که در اغلب موارد اين نوع خريدها در راستاي پُز دادن مقابل سَر و همسر صورت مي گيرد و نيز ممکن است برخي ندانند داشتن چه حيواناتي مي تواند در بيشتر پُز دادن به آنها کمک بکند، چند توصيه خواهيم داشت:
- به شما که پول زيادي داريد توصيه مي کنيم گودزيلا بخريد! وقتي يک چنين حيواني را در کنارتان داشته باشيد يقينا خانواده شوهرتان هم جرأت نمي کند پشت سر شما بدگويي بکند!
- از جايي که زندگي با حيوانات در کشور ما غير متعارف است و در حال حاضر يکي از ابزارهاي پُز دادن غير متعارف بودن است؛ لذا توصيه مي کنيم براي اينکه خيلي غير متعارف باشيد برويد تعداد بسيار بالايي مگس شکار کرده و با آنها زندگي بکنيد!
- اگر پول تان به قول معروف از پارو بالا (و بلکه هم بالاتر!) مي رود به شما توصيه مي کنيم برويد به انستيتوهاي علمي و بگوييد برايتان دايناسور را شبيه سازي بکنند!
- از ديگر حيواناتي که وجودش مي تواند امکان پُز دادن را براي شما فراهم بکند پشه سخنگوست! به شما توصيه مي کنيم که هر چه زودتر اين حيوان را در هوا شکار کرده و به او زبان بياموزيد!
- خريد و نگهداري از حيواناتي چون مار کبري و بزمجه هم اگر چه ترسناک است اما در پُز دادن به شما کمک مي کند!
**
شاعر شدن!
در حاشيه يک جشنواره شعر، عنوان شد که اين جشنواره و جشنواره هاي اين چنيني مي توانند حافظ و سعدي پرورش بدهند. مي خواهيم براي شکافتن هر چه بيشتر اين موضوع و اينکه جشنواره ها چه جوري مي توانند حافظ و سعدي پرورش بدهند مطلب را ادامه بدهيم.
- يکي از راه هايي که جشنواره هاي شعر مي توانند "حافظ" پرورش بدهند اين است که به جاي اهداي لوح تقدير به نفر اول، شناسنامه اي با نام خواجه شمس الدين محمد حافظ، تاريخ تولد: 792قمري، محل تولد: شيراز را به وي جايزه داده و او را به عنوان حافظ به جامعه ادبي معرفي بکنند!
- ظاهر مشهور حافظ را همه مي شناسند و نيازي به توصيف آن نيست. جشنواره ها مي توانند تصوير نفر اول شعر را همانند حافظ طراحي کرده و قاب بکنند و بدهند به او و از همين طريق وي را به عنوان حافظ به جهانيان معرفي بکنند!
- همانطور که مي دانيد ابتداي ديوان حافظ زير نظر هر کس که به چاپ برسد، با شعر "الا يا ايهاالساقي ادر کاسا و ناولها" شروع مي شود. توصيه مي کنيم به نفر اول و يا هر نفري که هيات داوران تمايل دارند قول چاپ اثرش را بدهند منتهي با اين شرط که ابتداي ديوانش را با اين شعر مشهور شروع بکند تا اگر شاعر نمي شود، لااقل حافظ بشود!
- اين راه ها براي پرورش حافظ بود. از جايي که جشنواره هاي شعر به غير از حافظ وظيفه پرورش سعدي را هم دارند لذا توصيه مي شود همين راه ها را بدون کم و کاست به کار ببندند تا سعدي را نيز پرورش بدهند!
**
خياطان عينك ساز!
فرض کنيد خياطان بخواهند عينک و عينک سازان بخواهند شلوار توليد کنند! به نظر ما اين جمله به اندازه اي بار طنز دارد که اگر کسي در موردش طنز ننويسد هم اتفاقي نخواهد افتاد. اما در همين رابطه نظر ما را هم بخوانيد بد نخواهد بود:
- به نظر ما و با توجه به اينکه خياطي يک چيزيست و عينک سازي چيز ديگري، اگر مشتري به يک خياطي مراجعه کرد تا دسته عينکش را که شکسته درست بکند خياط مربوطه آن را با سوزن به فريمش کوک بزند!
- خياط ها مي توانند به جاي استفاده از شيشه هاي گران قيمت براي ساخت عينک هاي آفتابي از پارچه هاي تيره براي اين کار استفاده بکنند!
- عده اي هستند که سالي چند بار عينک از چشم شان افتاده و مي شکند. از جايي که خياط ها کارشان دوخت و دوز است مي توانند عينک اين دسته از افراد را به صورت شان بدوزند!
- عکاس ها مي توانند از نگاتيو که اين روزها نسل آن در حال انقراض است جهت ساخت شيشه عينک هاي آفتابي استفاده بکنند!
- آنها حتي مي توانند به جاي استفاده از آينه، از خريداراني که مي خواهند از آمدن عينک به صورت شان مطمئن بشوند عکس پرتره گرفته و به آنها نشان بدهند!
- عکاس ها مي توانند از مراحل انتخاب عينک توسط مشتري ها عکس گرفته و هنگام رفتن وي را سورپرايز کرده و عکس ها را به وي بدهند!


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي