جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4398- تاریخ : 1397/11/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(سه شنبه)

 ميز خبر 

سه مدال فرنگي‌کاران ايران در تورنمنت کرواسي
تيم منتخب کشتي فرنگي جوانان ايران با کسب يک مدال طلا، يک مدال نقره و يک مدال برنز به کار خود در رقابت‌هاي جايزه بزرگ کرواسي پايان داد.
رقابت‌هاي بين‌المللي کشتي فرنگي جايزه بزرگ کرواسي که جزو طرح رنکينگ سيستم اتحاديه جهاني کشتي نيز محسوب مي‌شود، روزهاي 20 و 21 بهمن در شهر زاگرب کشور کرواسي برگزار شد.
8 کشتي‌گير تيم ملي جوانان ايران با هدايت حميد باوفا به مصاف حريفان خود در اين مسابقات رفتند که در پايان تيم ايران توسط پويا دادمرز در وزن 55 کيلوگرم صاحب مدال طلا، ميلاد رضانژاد در وزن 60 کيلوگرم صاحب مدال نقره و محمد ناقوسي در وزن 77 صاحب مدال برنز شد.
در وزن 55 کيلوگرم پويا دادمرز در رقابت‌هاي دوره‌اي در دو کشتي به ترتيب واسيل بوتز الکساندراف از روماني را با نتيجه 8 بر 4 و آيازچي دوگوس از ترکيه را با نتيجه 5 بر 1 شکست داد. دادمرز در کشتي سوم و براي کسب مدال طلا مقابل اکرم اوزترک دارنده مدال برنز جهان از ترکيه 2 بر 1 پيروز شد و عنوان نخست اين رقابت‌ها را از آن خود کرد.
در وزن 77 کيلوگرم محمد ناقوسي پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل آنتونيو کامنجاسويچ از کرواسي با نتيجه 8 بر صفر پيروز شد. وي در دور بعد و در مرحله يک‌چهارم نهايي در مصاف با فورکان بايراک قهرمان جوانان جهان از ترکيه با نتيجه 3 بر 2 به برتري رسيد و راهي مرحله نيمه‌نهايي شد.
ناقوسي در اين مرحله مقابل يونس امره باشار قهرمان زير 23 سال اروپا از ترکيه با نتيجه 10 بر صفر شکست خورد و راهي ديدار رده‌بندي شد. وي در ديدار رده‌بندي با نتيجه 5 بر 4 ايلي سيوچاري دارنده مدال برنز جهان از کشور روماني را مغلوب کرد و به مدال برنز دست يافت.
در وزن 60 کيلوگرم ميلاد رضانژاد حسين‌وند پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با توجه به حاضر نشدن توني برالا از کشور کرواسي راهي دور سوم شد. وي در اين دور مقابل ويرجيل مونتيانو از کشور روماني با نتيجه 9 بر صفر به پيروزي رسيد و به مرحله نيمه‌نهايي راه يافت. رضانژاد در اين مرحله اريک توربا از کشور مجارستان را با نتيجه 6 بر 3 مغلوب کرد و راهي ديدار فينال شد، اما در ديدار نهايي برابر کرم کمال قهرمان جوانان جهان و دارنده مدال برنز زير 23 سال جهان از ترکيه شکست خورد و به مدال نقره رسيد.
محمدرضا مختاري در 67، حسين فروزنده در 82، حسن فروزنده در 87، ابوالفضل سيد مهدوي در 97 و علي‌اکبر يوسفي در
130 کيلوگرم 5 نماينده ديگر ايران در اين رقابت‌ها بودند که با شکست مقابل رقباي‌ خود حذف شدند.

رويايي دانشجويان تکواندوکار در مسابقات انتخابي
دانشجويان تکواندوکار در چارچوب مسابقات انتخابي به روي شياپ چانگ مي روند.
مسابقات انتخابي تيم‌ملي تكواندوي دانشجويان دختر و پسر در دو بخش كيوروگي و پومسه به منظور شناخت نفرات برتر براي حضور در سي امين دوره يونيورسياد دانشجويان جهان از امروز و به مدت سه روز در خانه تكواندو برگزار مي‌شود.
مسابقات دختران در بخش كيوروگي روز سه شنبه، 23 بهمن ماه در 6 وزن 46+ تا 49، 49+ تا 53، 53+ تا 57، 57+ تا 62، 62+ تا 67، 67+ تا 73 کيلوگرم برگزار مي‌شود.
مسابقات پسران در بخش كيوروگي روز چهارشنبه، 24 بهمن ماه در 6 وزن 54+ تا 58، 58+ تا 63، 63+ تا 68، 68+ تا 74، 74+ تا 80، 80+ تا 87 کيلوگرم برگزار خواهد شد.
همچنين رقابت‌هاي پومسه صبح روز پنج شنبه،25 بهمن در بخش دختران و پسران برگزار مي شود.
اين دوره از مبارزات با هوگوي الكترونيكي برگزار و مدال آوران يونيورسياد 2017 چين تايپه بدون نياز به رقابت در اين دوره از مسابقات، به نخستين اردوي تيم‌ملي دانشجويان دعوت مي‌شوند.
گفتني است، سي امين دوره بازي هاي يونيورسياد تابستاني دانشجويان جهان 2019، 12 تا 23 تيرماه ماه سال آينده در "ناپل" ايتاليا برگزار مي‌شود.

ادامه کار بهنام فر در تيم ملي کاراته پايه
مهران بهنام فر پس از پيشنهاد سرپرست فدراسيون، مجدداً هدايت تيم هاي ملي نوجوانان و جوانان کاراته را بر عهده گرفت.
رقابت هاي انتخابي تيم ملي کاراته نوجوانان، جوانان و اميد با معرفي برترين ها به پايان رسيد.
مهران بهنام فر که طي دو سال گذشته دو بار با تيم ملي پايه در مسابقات آسيايي قزاقستان و ژاپن عنوان قهرماني را کسب کرده بود و يک بار هم در مسابقات جهاني اسپانيا و رقابت هاي کسب سهميه المپيک در کرواسي عنوان قهرماني را کسب کرده بود و با تيم ملي جوانان موفق به کسب يک مدال طلا در المپيک آرژانتين شده بود، در سالن برگزاري مسابقات انتخابي حضور نداشت و اين موضوع شائبه هايي را به وجود آورده بود که او ديگر حاضر به همکاري با فدراسيون کاراته نيست.
اما طبق آخرين خبرها محسن آشوري سرپرست فدراسيون کاراته پس از گفت وگو با مهران بهنام فر او را متقاعد کرده تا همچنان با تيم ملي کاراته همکاري کند.
پس از مذاکرات اين دو، در نهايت مهران بهنام فر مجدداً هدايت تيم ملي اين رده را بر عهده گرفت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون