جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 1878- تاریخ : 1388/11/15 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران - (پنجشنبه)(اربعين حسيني(ع) راتسليت مي گوييم)

 آيا مي دانيم!
 گوش راست افراد پذيراي عذرخواهي شما است!  

گفتن "متاسفم" هميشه براي کسب بخشش از جانب افراد کافي نيست اما تحقيقات جديد نشان مي دهد اگر اين پيام را از گوش راست فرد به او انتقال دهيم شايد تاثيرگذاري بيشتري داشته باشد.
به گزارش خبرگزاري مهر، دانشمندان در دانشگاه والنسيا دريافته اند زماني که انسان عصباني است، گوش راست نسبت به صوت پذيرش بيشتري از گوش چپ از خود نشان مي دهد. کشفي که مي تواند به تاييد نظريه استفاده از گوش راست بيماران براي مکالمه موفقيت آميز با آنها منجر شود.
اين نتيجه پس از انجام آزمايش شنوايي بر روي 30 مرد جوان خشمگين به دست آمد که طي آن به داوطلبان مطالب خصومت آميزي داده شد که پس از مطالعه موجب عصبانيت آنها شد. طي مطالعه اين مطالب دانشمندان علائمي مانند ضربان قلب، فشار خون و افزايش سطح تستسترون را تحت نظر گرفتند.
نتايج تستهاي شنوايي نشان داد گوش راست اين افراد زماني که به درجه اي از عصبانيت مي رسند، نسبت به صوت حساسيت زيادي از خود نشان مي دهد و در عين حال در گوش چپ هيچ نوع تغييري به وجود نمي آيد. گمان مي رود اين پديده به اين دليل رخ مي دهد که سمت چپ مغز آواهايي را پردازش مي کند که از گوش راست دريافت کرده است. به بياني ديگر در زمان عصبانيت، آوا از سمت راست و نه سمت چپ با دقت و شدت بيشتري وارد مغز مي شود.
بر اساس گزارش تلگراف، مطالعات پيشين نيز نشان داده بود در صورتي که فردي قصد کسب رضايت از فردي ديگر براي انجام کاري را دريافت کند بايد تقاضاي خود را در گوش راست وي بگويد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون