جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4392- تاریخ : 1397/11/13 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)

 رييس کانون زبان ايران:
 کودکان زبان‌آموز بايد از آموزش لذت ببرند 

کودکان بايد از حضور در کلاس زبان لذت ببرند و احساس اضطراب و استرس به دليل امتحان و ارزيابي‌هاي کمي نداشته باشند.
به گزارش اداره‌کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، رييس کانون زبان ايران در همين زمينه و در ديدار با کارشناسان، مديران و کارکنان معاونت پژوهش و برنامه‌ريزي اين مجموعه آموزشي بر کاهش نگراني‌هاي زبان‌آموزان کودک و نوجوان تاکيد کرد و افزود: محتواي آموزشي کانون زبان نياز به بازنگري جدي و ايجاد تغييراتي متناسب با نياز امروز جامعه دارد و اين مهم تنها با همفکري و همياري کارشناسان دلسوز و توانمند ميسر مي‌شود.
مومني در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به حذف آزمونک(کوئيز) از مقطع نوجوانان، اين اقدام را نتيجه بررسي‌هاي متعدد کارشناسي و در پي روز آمد کردن مجموعه عنوان کرد و گفت: مطالعات تربيتي براي سنين کودکان و نوجوانان بر اين اصل استوار است که روش‌هاي آموزش بايد مبتني بر شيوه‌هاي بدون استرس براي اين گروه‌هاي سني باشد؛ علاوه بر اين اسناد راهبردي آموزش و پرورش نيز به سمت حذف آزمون‌ها حرکت کرده است. وي اضافه کرد: بر همين اساس، ما نيز بايد تلاش کنيم که زبان‌آموزان کودک و نوجوان از حضور در کلاس زبان لذت ببرند و به اين ترتيب زبان‌آموزان بيشتري را جذب کنيم. وي افزود: مي‌توان از زماني که براي آزمون‌هاي کوچک در نظر گرفته شده بود با عنوان تمرين کلاسي به صورت گروهي استفاده کرد و يا مسير حل سوال را با زبان‌آموزان کلاس بررسي کرد.
مومني در خصوص برگزاري آزمون‌ها به صورت برخط (آنلاين) گفت: مشکلات فراواني در زمينه برگزاري آزمون به صورت کتبي و کاغذي وجود داشت که باعث شد تا راه حل برگزاري آزمون به صورت برخط در بعضي از سطوح مطرح شود که در حال بررسي‌هاي کارشناسي در اين زمينه هستيم.
بهره‌مندي از فن‌آوري و فضاي ديجيتال، ساخت انيميشن، اسباب‌بازي‌هاي فيزيکي و بازي‌هاي تحت وب از ديگر موضوع‌هايي بود که رييس کانون زبان ايران در اين جلسه بر آن‌ها تاکيد کرد. مومني در بخش پاياني سخنانش عنوان کرد: تغييرات در هر شکلي سخت و دشوار است اما اميدوارم که به لطف خدا و با کمک يکديگر بتوانيم اين تغييرات را در جهت هر چه بهتر شدن کانون زبان ايران به ثمر برسانيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون