جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4392- تاریخ : 1397/11/13 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)

 زنگ ادبيات 

دبير يازدهمين دوره جشنواره شعر فجر مطرح کرد:
بايد قدردان جامعه مطبوعاتي و ادبي ايران باشم
به گزارش ايبنا،‌ محمدکاظم کاظمي، دبير علمي يازدهمين دوره جشنواره شعر فجر با اشاره به بررسي اين موضوع اظهار کرد: ما در دوره يازدهم ادامه مسيري را رفتيم که بر اساس آن قرار بود ديگر اثر بررسي نشود و به بررسي کتاب بپردازند و من نيز بر همان اساس عمل کردم.
اين شاعر افغانستاني در توضيح اتفاقات ويژه دوره يازدهم گفت: در يازدهمين دوره جشنواره شعر فجر يک بخش ويژ‌ه‌اي وجود داشت که براي من بسيار خوشايند بود و آن بخش ويژه‌اي شعر افغانستان بود که باعث شد به شکل مستقل شاهد رقابت شاعران افغانستاني باشيم. البته از ديرباز شاعران افغانستاني در جشنواره شعر فجر حضور داشته‌اند اما اين اتفاق به صورت مستقل رخ نداده بود و اميدوارم که اين اتفاق در سال‌هاي بعد هم براي شاعران فارسي‌زبان نقاط مختلف جهان رخ دهد.
وي ادامه داد: من بايد قدردان جامعه مطبوعاتي و ادبي ايران باشم که با توجه به اينکه من از يک کشور ديگري در اين حوزه مديريت مي‌کردم؛ اما هيچ حرف و حديثي ايجاد نکردند و از من حمايت کامل داشتند.
البته شايد دليل اين اتفاق اين بود که من بيش از آنکه در جلسات شعر افغانستان حضور داشته باشم در جلسات شعري ايران حضور داشتم و برنامه‌هاي مختلف آموزشي در ايران برگزار کردم و چندين دوره داور جشنواره بودم.
کاظمي با اشاره به حاشيه‌هاي آن دوره اظهار کرد: بعد از دبيري بنده يک ذهنيت و تصوري ايجاد شد که اين بخش افغانستان به ايده و فکر بنده بوده است و بعد توقعي نيز ايجاد شد که من بايد کارهاي ديگري هم بکنم؛ در صورتي که دبير علمي جشنواره بر اساس آئين‌نامه چنين اختياراتي ندارد و من نيز نمي‌توانستم چنين کاري انجام دهم اما دوستان اصرار داشتند که اگر چنين است؛ پس چطور بخش افغانستان را به جايزه اضافه کرده‌اي که واقعا اين کار به من ارتباط پيدا نمي‌کرد و من توضيح دادم که اين اتفاق به بنده و حضورم ارتباطي ندارد.
وي افزود: در واقع اگر بخواهم ساده توضيح دهم، بايد بگويم که شايد به دليل اينکه بخش افغانستان وجود داشته من به عنوان دبير انتخاب شدم و عکس اين ماجرا صحت ندارد. اين موضوع شايد تنها سوال آن دوره بود و خوشبختانه هيچ حاشيه‌ ديگري در دوره يازدهم وجود نداشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون