جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4391- تاریخ : 1397/11/11 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)

 يک معرفي، يک خوانش
 بهترين حس دنيا در يک کتاب! 

عنوان کتاب : روياي پروانه اي
نويسنده: گرگوري هولچ
برگردان:ليلا قنادپور
ويراستار: مژگان کلهر
نيوتن، پسر نوجواني که تازه به شهر اينجل فالز آمده، در اولين روز گرم و آفتابي شاهد آمدن هزاران هزار پروانه رنگين‌کمان زمردي به اين شهر است. او و همکلاسي‌اش ونسا پروانه ها را تعقيب مي‌کنند تا بفهمند چرا پروانه‌ها هر سال به انجل فالز مي‌آيند.
ونسا که عاشق پروانه‌هاست و روي آن‌ها مطالعه مي‌کند، آرزو و روياي پرواز در سر دارد. او مادرش را در کودکي در سانحه‌اي از دست داده و و پدرش را مقصر مي‌داند و رابطه خوبي با پدرش ندارد.
آن دو در گشت‌وگذارهاي خود با درختي که محل اسکان پروانه‌هاست و ميوه عجيبي دارد روبه‌رو مي‌شوند. ونسا با خوردن ميوه درخت به کرم و سپس به پروانه تبديل مي‌شود و توانايي پرواز پيدا مي‌کند. آن دو موفق مي‌شوند پس از ماجراهاي زياد به رازهايي پي‌ببرند که بزرگترها سعي در مخفي نگه‌داشتن آن دارند.
فاش شدن اين راز به بهتر شدن رابطه پدر و دختر مي‌انجامد.
خيلي‌ها از پنجره رويا به دنيا نگاه مي‌کنند و آن‌را رنگين کماني مي‌بينند.
روياي پروانه‌اي براي آن‌ها که عاشق بلندي، پرواز و پروانه‌اند، براي نوجوانان ماجراجو و کنجکاوي که مي‌خواهند هرطور شده از اتفاق‌هاي دور و بر خود سردرآورند، کتاب جذابي است. اين کتاب نوجوان‌هاي عاشق طبيعت را با دنياي پروانه‌ها آشنا مي‌کند.
بچه‌هايي که پيترپن را خوانده‌اند و مثل پيترپن مي‌خواهند بال درآورند و پرواز کنند و به آسمان بروند، خواندن اين کتاب را از دست ندهند. ونسا، وقتي پودر سبز را به خودش مي‌مالد و بال در مي‌آورد و پرواز مي‌کند، فرياد مي‌زند:«اين بهترين حس دنياست.» برخي کتاب‌ها به بچه‌ها بال پرواز مي‌دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون