جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4374- تاریخ : 1397/10/22 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)

 اکران خصوصي فيلم «ضربه فني» با حضور وزير آموزش و پرورش 

«ضربه فني» جديدترين فيلم سينمايي کانون با حضور وزير آموزش و پرورش و مسئولان کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان و اين وزارت‌خانه اکران شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل، شامگاه روز چهارشنبه 19 دي اولين اکران خصوصي اين فيلم با حضور سيدمحمد بطحايي وزير آموزش و پرورش، فاضل نظري مديرعامل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان، معاونان و مديران اين دو مجموعه در مرکز آفرينش‌هاي فرهنگي هنري کانون برگزار شد.
غلامرضا رمضاني نويسنده و کارگردان فيلم «ضربه فني» ضمن معرفي سه نوجوان بازيگر اين فيلم سياوش اسدپور، علي ملکيان و متين جان‌جانه گفت: اين نوجوانان و بقيه دوستان‌شان که اولين حضورشان را به عنوان بازيگر در فيلم «ضربه فني» تجربه کردند، قهرمانان و ورزش‌کاران تکواندو در سطح کشوري، آسيايي و بين‌المللي هستند. او همچنين افزود: اين نوجوانان به لحاظ فني، اخلاقي و تئوريک کمک زيادي به من کردند.
اين هنرمند در ادامه با اشاره به اين‌که سال 1354 فيلم‌سازي را از کانون آغاز کرده است، افزود: در دنياي امروز کودکان و نوجوانان از فضا سريع تأثير مي‌پذيرند که اين فضا گاهي مجازي و گاهي دنياي حقيقي است. او اضافه کرد: نکته‌هاي برجسته‌اي که از دنياي کودکي و نوجواني خودمان به ياد مي‌آوريم متأثر از فضاي تصويري و نمايشي است که در آن دوران ديديم و در واقع چيزي که روي کودک و نوجوان اثر مي‌گذارد، تا آخر عمر با او خواهد بود.
رمضاني با اشاره به اين‌که تلاش کرديم اين فيلم به شکلي طراحي شود که بتواند با نوجوانان ارتباط برقرار کند، اضافه کرد: فيلم «ضربه فني» دنياي کودکان و نوجوانان امروزي را نشان مي‌دهد که مي‌خواهند همه چيز را با دنياي پرسرعت مجازي و دنياي عجيب و غريب فيلم‌هاي پر از تخيل مقايسه کنند.
به گفته کارگردان فيلم «ضربه فني» اگر پس از تماشاي اين فيلم، تماشاگر کوچک‌ترين مساله آن را که دوستي است، دريافت کند براي من و مسئولان کانون دست‌آورد بزرگي خواهد بود.
اين هنرمند يادآور شد: يکي از افتخارات من پس از سال‌ها حضور در کانون آشنا شدن با مديريت جديد اين مجموعه است. اين مسئولان نگاه نويني به سينماي کانون دارند. او ادامه داد: سال‌ها دوست داشتم فيلمي را بسازم که کليشه‌هاي قبلي در آن تکرار نشود و کاري انجام دهم که فصل شروع و آغازين سينماي کانون شود و سينماي کانون به پايگاه و تکيه‌گاه اصلي سينماي کودک و نوجوان ايران تبديل شود.
رمضاني در ادامه سخنانش با بيان اين‌که بايد نسبت به کودکان و نوجوانان سرزمين‌مان احساس مسئوليت کنيم، تأکيد کرد: وزير آموزش و پرورش و مديريت جديد کانون کمک ‌کنند تا اين شکل از سينما ادامه پيدا کند چراکه سينماي کودک و نوجوان چشمش به کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان است.
کارگردان فيلم «ضربه فني» در پايان سخنانش از وزير آموزش و پرورش خواست که از اين فيلم حمايت کند تا همه نوجوانان سراسر کشور بتوانند آن را تماشا کنند.
گفتني است «ضربه فني» در سي‌ويکمين جشنواره فيلم‌هاي کودکان و نوجوانان اصفهان چهار پروانه زرين، يک تنديس و يک لوح قدرداني اين رويداد هنري را از آن خود کرد.
اجراي دو سرود از سوي گروه هم‌خواني آفرينش اعضاي مراکز کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان با شعري از سودابه اميني و آهنگ‌سازي سهيل مطيعا براي ميهمانان، بخشي از برنامه‌هاي اين شب بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون