جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4374- تاریخ : 1397/10/22 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)

 تقدير از 4 پيشکسوت در محفل شاعران رسانه 

به گزارش ايسنا بر اساس خبر رسيده، در اين مراسم که با حضور يونس شکرخواه و حسن نمکدوست و شعرخواني تعدادي از شاعران فعال در رسانه‌ها همراه بود از فريدون صديقي (استاد روزنامه‌نگاري)، عليرضا طبايي (شاعر و مسئول بخش شعر مجله جوانان)، صديق تعريف (خواننده و موسيقي‌پژوه) و تيمور گورگين (شاعر، ترانه‌سرا و روزنامه‌نگار) تجليل شد.
در ابتداي اين محفل ، مهدي قزلي، دبير اجرايي جشنواره شعر فجر به ذکر خاطراتي از دوران روزنامه‌نگاري خود پرداخت و در ادامه با تشريح روند اجرايي جشنواره شعر فجر گفت: برگزاري بزرگترين رويداد شعر کشور از سال 1393 بر عهده بنياد شعر و ادبيات داستاني ايرانيان قرار گرفت و با مشورت جدي که با بزرگان ادبيات داشتيم به نظرمان رسيد که به جاي ارسال آثار، روي کتاب‌هاي منتشرشده در سال گذشته تمرکز.
همچنين ابراهيم اسماعيلي اراضي، شاعر و دبير محفل شاعران رسانه جشنواره شعر فجر درباره روند برگزاري اين محفل گفت: اوايل دي‌ماه بود که آقاي بهروز جلالي، معاون محترم فرهنگي و امور استان‌هاي بنياد با من درباره برگزاري محفل شعر در جشنواره بين المللي جشنواره شعر فجر براي اهالي رسانه صحبت کرد؛ اين‌که بچه‌هاي شاعر که در رسانه‌ها کار مي‌کنند معمولا زحمت خبرهاي جشنواره روي دوش‌شان است اما خودشان پشت خبر مي‌مانند و از طرفي، بزرگداشتي براي پيشکسوتان عرصه رسانه داشته باشيم. مراحل اجرايي کار به سرعت طي شد تا به امروز رسيديم که در خدمت شما هستيم. اميدواريم سال بعد نوبت به کساني برسد که امسال شرمنده‌شان شديم.
عليرضا طبايي در اين مراسم دو غزل خواند.
فريدون صديقي نيز به ذکر خاطره‌اي از ديدار با خسرو گلسرخي در اوايل کارش پرداخت. او همچنين گفت: من از هيچ‌کس گله‌مند نيستم. من مرهون رسانه هستم و با رسانه بزرگ شده‌ام.
در ادامه اين محفل، صديق تعريف با ذکر خاطره‌ از نحوه آشنايي با نشريه‌ها، سپس درباره عارف قزويني صحبت کرد و گفت: قبل از عارف ترانه‌ها خيلي تکراري و يکنواخت جلو مي‌رفت. عارف با آمدنش روحي به ترانه دميد که به شکل عمودي و فواره‌اي خودش را نشان داد. به تحقيق، تک‌تک تصانيف عارف به يک مورد خاص اجتماعي سياسي مربوط مي‌شود و مي‌توان گفت عارف به نوعي گزارشگر و روزنامه‌نگار بوده.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون