جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4374- تاریخ : 1397/10/22 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)

 يادداشت 

نگران بي تفاوتي دانش آموزان باشيم!
برديا سيفي
طي چند روز گذشته كيليپي در فضاي مجازي پخش شد كه در آن معلم به زور مي خواست دانش آموز را بر روي زمين بنشاند كه با مقاومت دانش آموز مواجه مي شد.دانش آموز گريه كنان مي گفت قيمت شلوارم 260 هزار تومن است و روي روز زمين نمي نشينم.در طرف ديگر معلم با فرياد و در نهايت با استفاده از قدرت بدني خود دانش آموز را مجبور به نشستن كرد. حال به چند نكته دراين كيليپ اشاره كنيم:
1-معلمي كه بايد به دانش آموزان درس صبر و بالا بردن آستانه تحمل را در برابر مشكلات را آموزش دهد ،خود در برخورد با يك دانش آموز آنچنان رفتاري زشت انجام مي دهد كه گويا از يادش رفته است كه معلم است ! رفتار اين معلم نشان مي دهد كه نقش تربيت در نظام آموزشي ما همچنان مغفول مانده است .
2- بي شك اگر اين فيلم توسط دانش آموزان گرفته نمي شد اين اتفاق زشت رسانه اي نمي شد و آسيب روحي كه به دانش آموز وارد شده بود را نمايان نمي كرد ،پس مي توان به قدرت رسانه اذعان كرد كه مي تواند با تاباندن نور بر تاريكخانه هاي آموزشي ،مشكلات و ناهنجاري ها را نشان دهد و مسيري را براي بهبود آن فراهم سازد.
3- نكته ديگر منفعل بودن ديگر دانش آموزان است كه با گريه همكلاسي يشان ،مي خندند و هيچ كاري نمي كنند ،چه بسا اگر آنان پادرمياني مي كردند و اعتراض مي كردند از عصبانيت معلم كاسته مي شد وآن اتفاق نمي افتاد .
دانش آموزان بايد اين مطلب را فرا بگيرند كه در وقوع چنين حوادثي مي توانند نقش آب بر روي آتش باشند . متاسفانه بي تفاوتي دانش آموزان در اين حادثه خبر خوبي براي جامعه نيست و از كنار آن نبايد به راحتي گذشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون