جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4374- تاریخ : 1397/10/22 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)

 مديرکل آموزش دبستاني آموزش و پرورش :
 فراخوان جذب «راهبران آموزشي» در تابستان 

مديرکل دفتر آموزش دبستاني وزارت آموزش و پرورش با بيان اينکه با پيگيري‌هاي صورت گرفته موافقت اصولي "پست" راهبران آموزشي را دو ماه پيش دريافت کرديم و از اين پس افراد را تحت عنوان «راهبر آموزشي» به صورت ساختارمند بکار خواهيم گرفت گفت: اما اکنون در حال تنظيم شرح شغل و وظايف آنها و تنظيم حکم کارگزيني شان هستيم که به کمک معاونت توسعه و سازمان امور استخدامي در دست انجام است.
مرتضي شکوهي در گفت وگو با ايسنا، با اشاره به روند جذب راهبران آموزشي در وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: در حال حاضر حدود 3000 راهبر آموزشي داريم که وظيفه راهنمايي و نظارت معلمان کلاس‌هاي چندپايه، روستايي و عشايري را برعهده دارند. راهبران از بين بهترين معلمان ما انتخاب مي‌شوند.
وي افزود: طي يک فرايند پيش بيني شده اعلام مي‌شود آنها که علاقه‌مند به اين پست هستند اعلام داوطلبي کنند. استان‌هاي ما اين افراد را ثبت نام مي‌کنند و يک مصاحبه حضوري از آنها به عمل مي‌آيد و در نهايت واجدين صلاحيت انتخاب مي‌شوند. راهبران آموزشي معلمان و صاحب تحربه خوبي بوده و سطح تحصيلاتشان بالاتر است.
وي درباره جذب راهبران آموزشي در سال آتي گفت: هر ساله فراخوان جديد مي‌دهيم و با توجه به اينکه در ايام تابستان تعدادي راهبران آموزشي بازنشسته مي‌شوند و يا تغيير پست مي‌دهند، استان‌ها در تابستان اطلاع‌رساني مي‌کنند و داوطلبان فرايندها را طي و در صورت پذيرش، آموزش‌هاي لازم را دريافت و از اول مهر مدارس را مورد نظارت قرار مي‌دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون