جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4374- تاریخ : 1397/10/22 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)

 مديرکل فرهنگي هنري وزارت آموزش و پرورش:
 افتتاح سامانه کتاب مدارس در بهمن ماه 

مديرکل فرهنگي هنري وزارت آموزش و پرورش جزئيات برگزاري جشنواره فرهنگي هنري «حمايت از کالاي ايراني» را اعلام کرد.
علي رمضاني در گفت‌وگو با ايسنا، در اين باره اظهار کرد: اين جشنواره ويژه دانش آموزان و فرهنگيان است.
وي افزود: بازه زماني ارسال آثار به اين جشنواره که از 15 دي ماه شروع شده تا 30 فروردين 98 ادامه دارد. مسئوليت اين کار در سطح مدرسه بر عهده شوراهاي دانش آموزي است. در واقع سه انجمن در شوراهاي دانش آموزي فعال شده‌اند و برگزاري جشنواره‌هايي از جمله حمايت از کالاي ايراني و گلدسته‌هاي سرو در سطح مدارس به آنها محول شده است.مديرکل فرهنگي هنري وزارت آموزش و پرورش با اشاره به رشته‌هاي جشنواره گفت: داستان کودک و نوجوان، شعر کودک و نوجوان، خوشنويسي نستعليق، نمايشنامه نويسي، سرود همگاني،‌ توليد يادداشت، نمايش خياباني، فيلم کوتاه، نقاشي خط، نقاشي، عکس و پوستر رشته‌هاي اين جشنواره هستند و علاقه‌مندان مي‌توانند آثار خود را در حوزه‌هاي يادشده به نشاني www.kalairani97.ir ارسال کنند.رمضاني ادامه داد: استفاده از کالاي ايراني و ضرروت فرهنگ سازي براي آن در ابتداي سال جاري از سوي مقام معظم رهبري مورد تاکيد قرار گرفت. در اين ميان نقش آموزش و پرورش، معلمان و دانش آموزان به عناون پرمخاطب ترين دستگاه کشور در تقويت روحيه حمايت از توليدات ملي انکار ناپذير است. برگزاري اين جشنواره نيز در راستاي تحقق شعار سال و استفاده از تمام ظرفيت هاي موجود صورت مي پذيرد.
ارتقاي کيفيت کتابخانه‌هاي مدارس مورد توجه قرار بگيرد
وي همچنين از افتتاح سامانه کتاب مدارس در بهمن ماه و به منظور بررسي کيفيت کتب موجود کتابخانه‌هاي مدارس خبر داد و گفت: بايد ارتقاي کيفيت کتابخانه‌هاي مدارس مورد توجه جدي قرار بگيرد؛ بعضا مشاهده مي‌شود برخي کتب که به مدارس راه‌مي‌يابند داراي کيفيت بالا نيستند. مربيان امور تربيتي و کتابياران اطلاعات کتب موجود کتابخانه‌ها را در سامانه وارد مي‌کنند تا بتوانيم بانک اطلاعاتي کتب مدارس را تکميل کنيم.
مدير کل فرهنگي هنري وزارت آموزش و پرورش به تشکيل کارگروهي ويژه براي بازبيني کتب بويژه کتبي که در نمايشگاه‌هاي کتاب مدارس عرضه مي‌شوند اشاره کرد و گفت: اين کارگروه از يکسال گذشته تشکيل شده و يکي از ماموريت‌هايي که دارد بررسي و تاييد کتب توليد شده در استان‌ها و حمايت از ناشران آنهاست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون