جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4374- تاریخ : 1397/10/22 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)

 يادداشت 

لاتاري؛
فيلمي كه مخاطب را در فكر فرو مي‌برد
مريم اخوان صالح
«لاتاري» به كارگرداني محمدمهدي مهدويان وتهيه كنندگي سيد محمد رضوي با بازي ساعد سهيلي،هادي حجازي فر، حميد فرخ‌نژاد، زيبا كرمعلي، جواد عزتي، نادر سليماني و... در سي و ششمين جشنواره بين المللي فيلم فجر به نمايش درآمد و به ميزان زيادي مورد توجه مخاطبان و منتقدين قرار گرفت.
*خلاصه داستان
دو جوان به نام‌هاي اميرعلي و نوشين قصد ازدواج با يكديگر را دارند ولي با مخالفت خانواده‌هايشان روبرو مي‌شوند؛ آنها دو هدف مشترك دارند؛ برنده شدن درلاتاري و دريافت گرين كارت.نوشين براي كار ترجمه از طريق دوست پدرش به دبي مي‌رود، پس از مدتي اميرعلي متوجه مي‌شود نوشين خودكشي كرده است و براي پي بردن به راز اين خودكشي به دبي مي‌رود و...
*«لاتاري» در يك نگاه
داستان لاتاري در بطن جامعه اتفاق مي افتد؛ روايتي از رنج و درد مردم؛ روايتي از زندگي دو جوان عاشق كه خانواده دختر زير بار بدهي هستند و پدرش دست فروشي مي كند، برادرش در زندان است و خانواده پسر كه معمولي هستند و زير دست نامادري بزرگ شده اند.لاتاري فيلمي پرمحتوا و اصولي و قابل قبول است؛ فيلمي جذاب كه توانست عميقا در دل مخاطبين بنشيند و از نظر خيلي از مخاطبان تبديل به بهترين اثر كارگردانش شود.اما يكي از نكات منفي فيلم، شتابزدگي وهمچنين عدم تناسب صحنه هاي فيلم است كه به بعضي از موضوعات بيشتر پرداخته و به برخي ديگر كمتر توجه داشته و اين باعث شده ريتم فيلم، هموار و منسجم نباشد.
جملات كليشه‎اي و تكراري از ديگر نكات منفي فيلم محسوب مي‌شود،همچنين فيلم تا حدي دچار شعارزدگي شده است.موسيقي بي نقص فيلم از نكات مثبت آن است كه متناسب و همراه با صحنه‌هاي فيلم پيش مي‎رود.يكي ديگر از نكات مثبت فيلم حضور
«حميد فرخ نژاد» در فيلم است، او در نقش يك مسئول امنيتي در فيلم ظاهر شده كه نقشي باورپذير و قابل قبول از خود ارائه كرده است. به علاوه بازي ديدني و جذاب «هادي حجازي فر» در نقش حاج موسي هم جذابيت فيلم را دوچندان كرده است.در پايان مي‎توان گفت؛ لاتاري فيلمي اجتماعي، عاشقانه و جذاب است كه در انتهاي فيلم، مخاطب را عميقا در فكر فرو مي‎برد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون