جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4374- تاریخ : 1397/10/22 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)

 ورزش جوان و نوجوان 

ادامه جوان گرايي در استقلال
با نظر وينفرد شفر، دو بازيکن جديد به ليست تيم فوتبال استقلال در نيم فصل دوم ليگ برتر اضافه شدند.
باشگاه استقلال در ادامه سياست جوان گرايي و سرمايه گذاري روي بازيکنان جوان و آينده ساز خود، دو بازيکن مطرح و با استعداد تيم هاي پايه را به تيم بزرگسالان اضافه کرد.
بر اساس اعلام امير حسين فتحي سرپرست باشگاه استقلال، معراج پورتقي و زکريا مرادي، دو بازيکني که در ليگ اميدها نيز عملکرد موفقي داشتند، به درخواست وينفرد شفر از اين پس به تيم بزرگسالان منتقل مي شوند.
زکريا مرادي در مسابقات اين فصل ليگ اميدها 17 گل و معراج پورتقي نيز 19 گل به ثمر رساندند. ادامه اين روند در استقلال
مي تواند اين تيم را بي نياز از خريدهاي گران قيمت در سال هاي آتي بکند.

خط و نشان جوانان صبا براي فولاد خوزستان
تيم فوتبال جوانان صباي قم با پيروزي در يك ديدار تداركاتي، آمادگي خود را براي مصاف حساس هفته هفدهم ليگ برتر جوانان مقابل فولاد خوزستان به نمايش گذاشت.
به گزارش شاپرک و به نقل از فارس، تيم فوتبال جوانان صباي قم که در سال 1396 موفق به کسب مقام نخست و عنوان قهرماني رقابت‌هاي ليگ دسته اول فوتبال جوانان باشگاه‌هاي کشور و مجوز صعود به ليگ برتر شد، امسال براي نخستين‌بار در اين سطح از مسابقات باشگاهي ايران حضور دارد.
جوانان صباي قم در اين دوره از رقابت‌ها تا کنون عملکرد بسيار پر فراز و نشيبي داشتهاند، زيرا در نيم‌فصل نخست با کسب نتايج بسيار ضعيف در آخرين رتبه جدول رده‌بندي قرار گرفت تا در نخستين سال حضور خود در ليگ برتر يکي از کانديداهاي سقوط به ليگ دسته اول جوانان ايران لقب بگيرد.
نماينده فوتبال قم در نيم‌فصل نخست ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور تا پايان هفته هشتم با سرمربي موفق سه سال گذشته خود يعني داوود عاصم‌آبادي به مصاف حريفان رفت اما يک برد، يک تساوي و 6 باخت در کارنامه اين تيم به ثبت رسيد و صبا در رتبه دوازدهم اين رقابت‌ها ايستاد.
با اين نتايج تيم جوانان صباي قم در شرايط بدي قرار گرفت و آمدن محمد جعفري به عنوان سرمربي جديد تيم نيز نتوانست در سه هفته پاياني نيم‌فصل تغييري در عملکرد صبا ايجاد کند تا جايي که صبا با نااميدي به تعطيلات نيم‌فصل رفت ولي در شروع دور برگشت، عملکرد متفاوتي ارائه کرد.
صباي قم در پنج بازي دور برگشت به سه برد، يک تساوي و يک باخت دست يافته و با جدايي از انتهاي جدول رده‌بندي ليگ برتر اميدوار است سهميه قم در ليگ برتر جوانان ايران را حفظ کند؛ تيمي که در هفته ششم از دور برگشت ليگ برتر فوتبال جوانان ايران بايد روز 28 دي‌ماه مقابل تيم فولاد خوزستان به ميدان برود.
به همين منظور شاگردان محمد جعفري در تيم جوانان صباي قم براي حفظ آمادگي خود يک ديدار تدارکاتي مقابل تيم افشيد که يک تيم ليگ برتري در رده نوجوانان است، برگزار کردند و در پايان با دو گل سيدحسين پيغمبرزاده و محمدجواد لطفي به برتري دست يافتند تا براي فولاد خوزستان خط و نشان بکشند.

شايعه در اطراف تيم ملي نونهالان
جعفري: هنوز هيچ ليستي اعلام نشده است
با وجود انتشار برخي خبرها، هنوز ليست بازيکنان دعوت شده به تيم ملي فوتبال نونهالان منتشر نشده است.
يوسف جعفري سرپرست تيم ملي نونهالان زير 13 سال با بيان اين مطلب گفت: متاسفانه برخي اخبار و شايعات، پيرامون اردوي تيم ملي نونهالان و فهرست بازيکنان اين تيم منتشر شده که به هيچ وجه صحت ندارد. اسامي بازيکنان به زودي از سوي کادر فني اعلام مي شود و طبق برنامه، اردوي 4 روزه تيم نونهالان در محل مرکز ملي فوتبال ايران برگزار خواهد شد. در اين فهرست تغييرات محدودي نسبت به اردوي قبلي خواهيم داشت و اعضاي کادر فني تمرينات آماده سازي تيم را طبق برنامه از پيش اعلام شده دنبال مي کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون