جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4374- تاریخ : 1397/10/22 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)

 سرمربي اميدهاي پرسپوليس، از روزهاي سخت اين فصل مي گويد 

سرمربي تيم فوتبال اميد پرسپوليس گفت: بعضي از بهترين‌ بازيکنان رده‌هاي پايه تهران را در پرسپوليس داريم و اميدواريم مرحله به مرحله و با هماهنگي آقاي برانکو، شرايط تمرين اين نفرات با بازيکنان تيم اصلي فراهم شود.
اسماعيل حلالي در خصوص رقابت هاي ليگ فوتبال اميد که با کسب عنوان پنجم براي سرخپوشان پايتخت خاتمه يافت، به سايت باشگاه پرسپوليس گفت: سال سخت و پرفشاري را پشت سر گذاشتيم که محروميت از جذب بازيکن، آن را سخت‌تر کرد اما اين شرايط براي خود من تجارب خوبي به همراه داشت. مديريت اتفاق‌هاي خوشايند و ناخوشايند در شرايط سخت و بحراني، شرايطي بود که با آن روبرو شديم. عبور از مشکلات در آن لحظات خيلي سخت بود اما وقتي از اين مديريت سخت خارج مي‌شويد، براي شما تبديل به يک تجربه و درس بزرگ مي‌شود. اين مساله هم براي من و هم براي بازيکنان وجود داشت.
وي ادامه داد: من در ابتداي فصل مي‌دانستم با چه چالش‌هايي روبرو هستيم و با علم نسبت به آنها وارد اين معرکه شدم. از آن استقبال کردم تا به خانواده خودم، يعني پرسپوليس کمک کنم و باري را از روي دوش باشگاه محبوبم بردارم. با عنايت به خداوند چيزهايي را که بايد ياد مي‌دادم، ياد دادم و مشکلاتي را که بايد حل مي‌کرديم، حل کرديم.
سرمربي اميدهاي پرسپوليس درباره بازيکناني که در اختيار داشت، خاطرنشان کرد: فهرست ما در ابتداي امر 22 نفره بود ولي يکسري نفرات را به ناچار کنار گذاشتيم و محروميت از جذب بازيکن باعث نشد که از اصول خود چشم پوشي کنيم. در نهايت ما فصل را با 17 بازيکن که دو نفر آنها دروازه‌بان بودند، به پايان رسانديم. از اين نفرات هميشه يک تعداد هم محروم، مصدوم و بيمار بودند. در بعضي بازي‌ها که براي ما حکم 6 امتيازي داشت، در عمل بيشتر از 10 بازيکن در اختيار نداشتيم. از تيم جوانان هم نمي‌شد استفاده کنيم چون آنها خودشان تحت فشار بودند. البته براي چند بازي چاره‌اي نداشتيم و دو، سه نفر از تيم جوانان گرفتيم ولي براي اکثر بازي‌ها فقط بازيکنان اصلي خودمان را در اختيار داشتيم. نمي‌خواستيم فشار روي بازيکنان جوانان زياد شود که با آسيب‌ديدگي روبرو شوند؛ به ويژه که فاصله بازي‌هاي دو تيم خيلي کم بود. از سوي ديگر هدف ما اين است که اين بچه‌ها را رشد بدهيم و ساير موارد نبايد اين موضوع را تحت‌الشعاع قرار بدهد.
وي درباره اينکه با وجود کمبود بازيکنان و محروميت از جذب نفرات، يکسري بازيکنان را کنار گذاشت و در بعضي موارد دليل اين مساله فني نبود، تصريح کرد: همانطور که گفتم، اين دشواري‌ها تجربه‌هاي خوبي براي من داشت. مواردي که کنار رفتند غير از يک مورد، همگي دليل فني داشتند و در مورد آن يک نفر هم تلاش خودم را کردم تا آن بازيکن روش خودش را عوض کند. او بچه‌هاي ديگر را هم تحت تاثير خود قرار مي‌داد.
ما به آرامش نياز داشتيم و در نهايت نتوانستيم به او کمک کنيم و به ناچار او را حذف کرديم چون اصل بر ساختن اين بچه‌ها است. ساختن هم دو بخش فني و حرفه‌اي دارد. حتي مسائل حرفه‌اي، شخصيتي و ظرفيت رواني خيلي مهمتر از مسائل فني است. ما استعدادهاي با کيفيت در فوتبال ايران خيلي زياد داريم و شايد بعضي از آنها به خاطر چرخه ناقص فوتبال به حق خودشان نرسند ولي بسياري هم به دليل عملکرد خودشان موفق نمي‌شوند.
حلالي ادامه داد: ما به اهدافي که داشتيم رسيديم. با توجه به اين محروميت و مشکلات، رتبه پنجم در جدول بهتر از آن چه بود که همه براي ما پيش بيني مي‌کردند. با توجه به رتبه و ميانگين امتيازات، تا اينجا بهترين تيم پايه باشگاه در اين فصل بوديم. البته هدف اصلي ما پرورش بازيکنان بود و در اين بخش آمار فوق‌العاده‌اي داشتيم. ما حتي از بازيکنان اميدي که در تيم بزرگسالان داشتيم استفاده نکرديم. آن اوايل برخلاف ميل باطني و به اصرار دوستان رفتم که با آقاي برانکو براي در اختيار گرفتن آن نفرات صحبت کنم، ولي او موافق نبود.
چون برانکو اعتقاد داشت که با کمبود بازيکن روبرو است. من سر تمرينات مي‌رفتم و مي‌ديدم که گاهي براي انجام يک تمرين استاندارد، به اندازه کافي مهره ندارد. در آن شرايط اصلا درست نبود ما از آن بازيکنان استفاده کنيم و من سعي کردم تمرکز را روي بچه‌هاي خودم بگذارم. اين روش بازده خوبي هم داشت و الان مي‌توانم بگويم حداقل 5 نفر داريم که مي‌توانند با بزرگسالان تمرين کنند. ما الان آقاي گل تهران و يکي دو نفر از بهترين مدافعان اميدهاي تهران را در تيم خودمان داريم که نشان مي دهد بعضي از بهترين‌ بازيکنان رده‌هاي پايه تهران را در پرسپوليس داريم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون