جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4374- تاریخ : 1397/10/22 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)

 اگر در مدرسه خواب تان گرفت 

مهدي طوسي
همانطور كه ما هم دانش آموز بوديم و صاحب تجربه هستيم، مي دانيم كه بسياري از دانش آموزان سر كلاس خواب شان مي گيرد و اصلا هم نمي توانند جلوي خواب شان را بگيرند. اين مسئله معمولا باعث تنش بين معلم و دانش آموز خواب آلود مي شود. خصوصا كه اين روزها بسياري از اوقات دانش آموزان را فضاي مجازي پر مي كند و آنها تا پاسي از شب گذشته چرخي در فضاي مجازي مي زنند و بعد اگر خواب شان گرفت مي خوابند و اگر نگرفت كه به چرخ زدن ادامه مي دهند!
ادامه اين مطلب براي كساني است كه احساس مي كنند سر كلاس خواب شان مي آيد و احساس مي كنند كه براي اين كار نمي توانند راهي پيدا بكنند. اگر اين مشكل را داريد و فكر مي كنيد كه اين مشكل براي هميشه به قوت خودش باقي است سخت در اشتباهيد و مي توانيد ادامه اين مطلب را بخوانيد تا راه كارهاي عملي ما به كمك تان بيايد:
- اگر سر كلاس جزو آن دسته ز افرادي هستيد كه تصور مي كنيد با خواب سر كلاس نمي توانيد مبارزه بكنيد سخت در اشتباه هستيد چرا كه مي توانيد دو تا سيخ كبريت همراه تان داشته باشيد و سر كلاس درست زماني كه خواب بر شما پيروز مي شويد مابين دو تا پلك تان بگذاريد و اين جوري با اين پديده شوم! ‌مبارزه كنيد!
*
به شما توصيه مي كنيم كه سعي كنيد خوابيدن با چشمان باز را از گرگ ها ياد بگيريد. از جايي كه امكان ديدن گرگ ها در جنگ ميسر نيست برويد باغ وحش و ببينيد آنها چه جوري توان اين را دارند كه با چشمان باز بخوابند. شما هم همان كار را در منزل تمرين كرده و سر كلاس با چشمان باز بخوابيد!
*
اگر دست تان به وسيله يك چيز تيز مي برد به جاي اينكه ناراحت بشويد و گريه كنيد و دورش را با چسب زخم ببنديد خوشحال باشيد و سر كلاس علاوه بر اينكه كتاب هاي درسي تان را مي بريد مقداري هم نمك ببريد و درست زماني كه خواب تان مي گيرد مقداري نمك روي زخم تا بپاشيد تا خواب تان عين چي از سرتان بپرد!
*
احساس كنيد كه از درس مربوطه نمره قبولي را گرفته ايد، يادتان باشد كه فقط احساس كنيد! ‌وقتي كه با اين احساس با نمره پايين تر از ده مواجه بشويد بخواهيد و نخواهيد خواب از سرتان مي پرد!
*
هميشه سر كلاس يك بطري آب همراه تان داشته باشيد تا درست زماني كه احساس مي كنيد بسيار خسته هستيد و خواب تان گرفته برويد زير ميز و صورت تان را آب بزنيد! اگر معلم تان متوجه اين كار شد بگوييد صورت تان كثيف شده و مجبور شديد كه آن را بشوييد!
*
ويشگون گرفتن هم راه بدي نيست و مي توانيد آن را امتحان كنيد! اگر خودتان هم دل تان نمي آيد در موقع خواب از خودتان ويشگون بگيريد توصيه مي كنيم كه از هم كلاسي تان بخواهيد كه درست لحظه اي كه چشم تان مي رود روي هم از شما يك ويشگون آبدار بگيرد كه خواب براي مدتي از چشم هاي شما بپرد و خيال برگشتن هم نداشته باشد!


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون