جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4374- تاریخ : 1397/10/22 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)

 يک معرفي، يک خوانش
 آن کسي بشويد که برايش به دنيا آمده‌ايد 

عنوان کتاب:جعبه نقاشي‎
نويسنده: بارب روزنستوک
تصويرگر: ماري گرانپره
برگردان: شهاب الدين عباسي
اي‌کاش مي‌شد همه کودکان دنيا، استعدادها و علاقه‌هاي‌شان را کشف مي‌کردند و اي‌کاش راه تحقق آن‌ها، براي‌شان هموار بود.
کتاب «جعبه نقاشي پر صدا» داستان زندگي «واسيلي کاندينسکي» بنيانگذار هنر انتزاعي و يکي از شناخته شده‌ترين و اثرگذارترين نقاشان سده بيستم ميلادي است، کسي که سرانجام به آرزوي خود رسيد.نويسنده کتاب، با ترکيبي از خيال و واقعيت، مخاطب را با زندگي «کاندينسکي» آشنا مي‌کند. در اين کتاب مي‌خوانيم که «واسيلي» در کودکي يک جعبه مداد رنگي هديه مي‌گيرد و شيفته آن مي‌شود، اما بنا به دلايلي از آن دور مي‌ماند او بعدها در رشته حقوق درس مي‌خواند و وکيل مي‌شود اما وقتي در بزرگسالي دوباره به جعبه مداد رنگي‌اش مي‌رسد اين بار ...
ساختار غير کليشه‌اي داستان و نقاشي‌هاي بي‌همتاي آن، بر جذابيت‌هاي کتاب افزوده‌اند. مي‌توان گفت اين اثر، تجربه‌اي نو در زندگينامه نويسي است، و مخاطب را به پژوهش و دست‌يابي به اطلاعات بيش تر، تشويق مي‌کند.
کتاب «جعبه نقاشي پر صدا» به موفقيت‌هاي بسيار دست يافته است. از جمله آن‌ها مي‌توان به دريافت مدال افتخار تصويرگري کالدکات (که هرسال به برجسته‌ترين تصويرگري کتاب کودک امريکا داده مي‌شود) هم‌چنين انتخاب به‌عنوان بهترين کتاب سال 2014 در آمازون و بوير، اشاره کرد.
«ماري گرانپره» زاده سال 1954 در ايالت داکوتاي جنوبي امريکاست. او از کودکي به نقاشي علاقه ‌مند بود و با طرح‌هايي از «ميکي ماوس» کار خود را آغاز کرد. «گرانپره» تصويرگر اين کتاب، طراح رسمي عکس‌هاي نسخه امريکايي کتاب‌هاي «هري پاتر» و از اندک شمار کساني است که اين کتاب‌ها را پيش از انتشار خوانده ‌است. البته وي مدتي است که با نويسنده مجموعه هري پاتر، همکاري ندارد. او تلاش مي‌کند طرح‌هايش با ويژگي‌هاي هر فصل کتاب‌ها هماهنگي داشته باشند، به گونه‌اي که نقطه اوج فصل را به روشني مشخص نکنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون