جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4348- تاریخ : 1397/09/21 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(چهارشنبه)

 طي حکمي از سوي معاون فرهنگي؛
 امير مشهدي‌عباس دبير انجمن هنرهاي نمايشي کانون شد 

معاون فرهنگي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در حکمي، امير مشهدي‌عباس، از کارگردان‌هاي فعال حوزه هنرهاي نمايشي را براي يک‌سال به عنوان دبير انجمن هنرهاي نمايشي کانون منصوب کرد. محمدرضا زمرديان در اين حکم بر سياست‌گذاري و برنامه‌ريزي براي آموزش و ترويج صحيح و علمي ابعاد مختلف هنرهاي نمايشي در سطح اعضاء، مربيان و کارشناسان کانون، شناسايي، جذب و پرورش صحيح استعدادهاي اعضا و هنرآموزان تربيت شده در قالب‌هاي مختلف از جمله توليد آثار فاخر و داراي ارزش‌هاي انساني، ديني و اخلاقي تأکيد کرده است. معاون فرهنگي کانون در بخش ديگري از اين حکم، بسترسازي براي ترويج روحيه نقد کردن و نقد شدن در عرصه هنر نمايش، توجه و تاکيد بر رويکردهاي آموزشي و تربيتي حوزه نمايشي و بارورسازي آن، برگزاري کارگاه‌ها و دوره‌هاي تخصصي نمايشي کودک و نوجوان و ايجاد امکان ارتباط بيش‌تر نخبگان حوزه نمايش با هنرآموزان کانوني و فرآهم‌سازي بستر ترويج علم و تجربه آنان به عنوان انتظارهاي کانون عنوان کرده است.

انجمن هنرهاي نمايشي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان يکي از انجمن­‌هاي 10گانه تخصصي است که بر اساس سياست‌هاي فرهنگي سال 1397 کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان، به منظور تخصصي شدن فعاليت‌هاي فرهنگي و هنري در ميان نوجوانان و همچنين تمرين کار گروهي و حضور پررنگ‌تر در اجتماع تاسيس شده و بناست تا علاوه بر کشف استعدادهاي اين حوزه، بستر­ساز برگزاري جشنواره نمايش کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان باشد.

امير مشهدي‌عباس در کارنامه هنري خود کارگرداني ده‌ها عنوان نمايش و چند فيلم‌ و سريال‌ تلويزيوني را براي کودکان و نوجوانان ثبت کرده است.

«دوچ» عنوان آخرين فيلم بلند سينمايي کانون است که او کارگرداني آن را برعهده داشته، اثري که در جشنواره بين‌المللي فيلم کودک ونوجوان اصفهان نيز حضوري موفق را تجربه کرد.پيش‌تر نيز از سوي معاون فرهنگي کانون، «سهيل مطيعا» به عنوان دبير انجمن سرود کانون منصوب شده بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي