جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4348- تاریخ : 1397/09/21 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(چهارشنبه)

 از گوشه و كنار 

توسط وزير آموزش و پرورش ؛

ابلاغ طرح توسعه ورزش فرهنگيان با اولويت زنان

وزير آموزش و پرورش در راستاي اجراي سند تحول بنيادين با دستورالعملي طرح توسعه ورزش فرهنگيان، با اولويت زنان را جهت اجرا به استان‌ها ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، سيد محمد بطحايي در راستاي اجراي راهکارهاي 8-2 و 12-3 سند تحول بنيادين و بر اساس مصوبه هيئت وزيران، آئين‌نامه توسعه و تعميم ورزش کارکنان دولت را در قالب برنامه ملي ارتقاي تندرستي و نشاط زنان و دختران، به استان‌ها ابلاغ کرد.

بر اين اساس، توسعه و تقويت جسمي، روحي و رواني فرهنگيان به ويژه زنان فرهنگي، افزايش نشاط، شادابي و ارتقاي سطح کيفيت و سبک زندگي سالم و فعال و ترويج فرهنگ ورزشي براي توسعه شاخص‌هاي سلامت فرهنگيان از اهداف اين برنامه است.

تاکيد بر افزايش کمي و کيفي فعاليت ورزشي، بهره‌مندي از ظرفيت بالاي محيط‌هاي ورزشي، ايجاد فرصت براي مشارکت همکاران و رفع بي‌عدالتي‌هاي جنسيتي، توجه به تحکيم بنيان خانواده و سلامت مادران از جمله اصول و سياست‌هاي حاکم بر اين برنامه است و شوراي سياستگذاري آن در سه سطح ستادي استاني و منطقه اي تشکيل مي‌شود.


معاون وزير آموزش و پرورش :

وجود 9.5 کتاب به ازاي هر دانش‌آموز در کتابخانه‌هاي مدارس

معاون پرورشي و فرهنگي وزير آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر سرانه کتاب به ازاي هر دانش‌آموز 9.5 کتاب است و در سال 1391 اين رقم، حدود 6 کتاب بود که بيش از 5 ميليون کتاب به کتابخانه مدارس اضافه شد.

عليرضا کاظمي معاون پرورشي و فرهنگي وزير آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس درباره «اختصاص يک ساعت در هفته به کتابخواني» اظهار کرد: بر اساس پيگيري و دستور وزير آموزش و پرورش، 2 ساعت از برنامه درسي ملي در قالب برنامه ويژه مدرسه آزاد شده است اما اينکه مدارس، اين فضاي دو ساعت را چگونه پُر کنند، در سياست‌هاي آموزش و پرورش اعلام شده است که اين دو ساعت صرفاً به فعاليت‌هاي تربيتي، اردويي، فرهنگي و هنري و مطالعه اختصاص دارد و عنوان شده است که به مسائل آموزشي پرداخته نشود؛ البته اين بستگي به نظر شوراي مدرسه دارد و شوراي مدرسه مي‌تواند بنا بر نياز هر کلاس، اين دو ساعت را به مطالعه، فعاليت‌هاي گروهي، نمايشنامه‌ و فعاليت‌هايي که مرتبط با ساحت‌هاي تعليم و تربيت است، اختصاص دهد.

وي ادامه داد: اما اگر کتابخواني و مطالعه از منظر فعاليت‌هاي فوق برنامه ديده شود، بايد بگويم يکي از مهم‌ترين مأموريت‌هاي اين معاونت را به توسعه و تجهيز کتابخانه‌ها و ارتقاي سرانه کتاب و مطالعه در آموزش و پرورش قرار داديم لذا براي تحقق اين موضوع چندين برنامه را دنبال مي‌کنيم.

معاون پرورشي و فرهنگي وزير آموزش و پرورش از توسعه و تجهيز کتابخانه‌هاي مدارس خبر داد و گفت: در حال حاضر سرانه کتاب به ازاي هر دانش‌آموز 9.5 کتاب است و در سال 1391 اين رقم، حدود 6 کتاب بود که بيش از 5 ميليون کتاب به کتابخانه مدارس اضافه شد.وي به مشکلاتي که کتابخانه مدارس با آن مواجه هستند، اشاره کرد و گفت: کمبود کتاب داريم و کتاب‌هاي ما قديمي است که نياز به وجين کردن دارد؛ ضمن اينکه کتاب‌هاي ما بيشتر آموزشي است ولي بايد منطبق بر تعليم و تربيت تمام ساحتي باشد که براي حل اين مشکلات برنامه‌هايي داريم.


امضاي تفاهم‌نامه بين مرکز پرورش استعدادهاي درخشان با دانشگاه صنعتي اميركبير

رئيس مرکز ملي پرورش استعدادهاي درخشان و دانش پژوهان جوان، از امضاي تفاهم نامه پژوهشي ـ آموزشي با دانشگاه صنعتي اميركبير خبر داد.

به گزارش فارس، فاطمه مهاجراني رئيس مرکز ملي پرورش استعدادهاي درخشان و دانش‌پژوهان جوان از انعقاد تفاهم‌نامه پژوهشي - آموزشي با دانشگاه صنعتي اميرکبير خبر داد و اظهار کرد: به منظور ايجاد و گسترش همکاري‌هاي آموزشي - پژوهشي، اين تفاهم‌نامه با دانشگاه صنعتي اميرکبير منعقد و امضا شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي