جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4343- تاریخ : 1397/09/15 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)

 خبر اد‌‌‌‌‌بي 

رد درخواست تجديدنظر مجرم «نوبل»
درخواست تجديدنظر «ژان کلود آرنو» شخص مرتبط با آکادمي نوبل درباره جرم تجاوز جنسي رد شد و يک مورد دوم تجاوز نيز به محکوميت دو سال زندان او افزوده شد.
به گزارش فارس به نقل از واشنگتن پُست، درخواست تجديدنظر «ژان کلود آرنو» شخص مرتبط با آکادمي نوبل سوئد که اعطا کننده جايزه نوبل ادبيات است، در مورد تجاوز جنسي رد شد و يک مورد دوم تجاوز نيز به محکوميت دو سال زندان او افزوده شد.
دادگاه تجديدنظر «سِوي» امروز حکم دو سال حبس را براي ژان کلود آرنو را براي دو مورد تجاوز به يک زن در 7 سال پيش، صادر کرد و درخواست تجديدنظر وي را رد کرد.
اين مرد فرانسوي 72 ساله که همسر عضو سابق هيأت آکادمي نوبل است، در ماه اکتبر براي يک فقره تجاوز در سال 2011 گناهکار شناخته شد.
اين رسوايي جنسي منجر به استعفاي 8 عضو از 18 عضو آکادمي نوبل ادبيات شد. به خاطر اين رسوايي جنسي و مسائل پيش آمده متعاقب آن، جايزه نوبل ادبيات سال 2018 با تاخير به سال 2019 موکول شد.

برگزاري "شب شاهنامه کودک و نوجوان"
به گزارش ايسنا، به مناسبت انتشار شاهنامه دوازده‌جلدي توسط نشر ديبايه، شبي از شب‌هاي بخارا به رونمايي و معرفي اين شاهنامه اختصاص يافته است که امروز پنجشنبه پانزدهم آذرماه در خانه گفتمان شهر (وارطان) برگزار مي‌شود.در شب شاهنامه کودک و نوجوان، نوش‌آفرين انصاري ، جلال خالقي مطلق ، محمدناصر مودودي، شهرداد ميرزايي و علي دهباشي سخنراني خواهند کرد و در بخشي ديگر، برنامه نقالي از سوي گروه نوجوان هزاران اجرا خواهد شد.علاقه‌مندان به شرکت در اين برنامه مي‌توانند ساعت 17 روز 15 آذرماه در خانه گفتمان شهر (وارطان) واقع در ميدان فلسطين، خيابان طالقاني غربي، ضلع جنوبي، پلاک 514 حضور يابند.
در معرفي اين مجموعه عنوان شده است: شاهنامه‌ کودک و نوجوان يک مجموعه‌ دوازده‌جلدي‌ است که تاريخ را با هنر و داستان را با پژوهش پيوند زده است. مخاطبِ کم‌سال آن‌قدر جدي گرفته شده که نقشه‌ تک تکِ داستان‌هاي شاهنامه برايش ترسيم شده، دودمان‌ِ شاهان و پهلوانان در درختانِ جداگانه نقش بسته، تصاوير دلکش در سراسر کتاب‌ها پراکنده شده‌ و فرهنگ واژگان، نام کَسان و جاي‌هاي شاهنامه با توضيحات مفصل و جالب در آخر هر کتاب آمده‌اند.هشت جلدِ نخست ـ از ديباچه تا پايانِ هفت‌خانِ اسفنديار ـ مبتني بر نسخه‌ تصحيح استاد دکتر جلال خالقي مطلق متني وفادار به اصل، ترکيبِ نظم و نثر و توام با جزييات اصيل را به خواننده‌ جوان ارائه مي‌دهد که زبان ساده و حماسي آن، در کنار افزوده‌هاي علمي ـ پژوهشي، اين اثر را نه‌تنها براي مخاطب خاص بلکه براي همگان خوشگوار و پرنگار مي‌سازد.
شاهنامه‌ کودک و نوجوان بازنويسيِ غني‌شده‌ شاهکار حکيم و هم‌پذيريِ نوآوري‌ است‌ در شرح اساطير.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون