جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4343- تاریخ : 1397/09/15 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)

 از گوشه و كنار 

رئيس سازمان نهضت سواد آموزي:
باسوادي سالانه 22 هزار تن از اتباع خارجي در ايران
رئيس سازمان نهضت سواد آموزي از آموزش سوادآموزي براي 22 هزار اتباع به طور سالانه خبر داد.
به گزارش روابط عمومي سازمان نهضت سواد آموزي، باقرزاده به ضرورت و اهميت آموزش اشاره کرد و گفت: «آموزش جزء حقوق اوليه و اساسي انسان است. آموزش تنها حوزه‌اي است که در آن هيچ مرزي اعم از مليت، نژاد و قوميت براي آن تعيين نشده است. همه انسان‌ها در روي زمين حق دارند به سوادآموزي دسترسي داشته باشند و همين باور از اصول مسلم کشور ما است.»
او افزود: «ما هيچ گونه تبعيضي را براي دسترسي سواد آموزي قائل نيستيم و براي حضور کودکان در مدرسه هم هيچ منع قانوني وجود ندارد.»باقرزاده به مشکلات و مسايل موجود در کشور افغانستان اشاره کرد و افزود: «درست است که بيشترين سهم در مشکلات کشور افغانستان را ، مسئولان اين کشور برعهده دارند، ولي رفتار جامعه جهاني نيز در تشديد مشکلات آن کشور بي‌تاثير نيست. بنابراين در حل مشکلات موجود علاوه بر خود کشور، جامعه جهاني نيز بايد به وظيفه و تکليف خويش عمل کند.»
معاون وزير آموزش و پرورش گفت: «تقريبا تمام هزينه‌هاي سواد آموزي اتباع از سوي دولت و نظام کشور جمهوري اسلامي ايران پرداخته مي‌شود و سالانه حدود 22 هزار نفر تحت پوشش برنامه‌هاي سواد آموزي برده مي‌شود که سهم نهادهاي بين‌المللي در اين زمينه حداکثر 20درصد است که خيلي عادلانه نيست.»


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون