جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4343- تاریخ : 1397/09/15 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)

 شرايط برگزاري دوره‌هاي صلاحيت حرفه‌اي مربيان پيش دبستاني 

مديرکل دفتر آموزش پيش دبستاني شرايط شرکت مربيان در دوره هاي صلاحيت حرفه اي را تشريح کرد.
رخساره فضلي مديرکل دفتر آموزش پيش دبستاني در گفت‌وگو باباشگاه خبرنگاران جوان، درباره دوره‌هاي آموزشي ويژه مربيان پيش دبستاني اظهار کرد: نظام صلاحيت‌هاي حرفه‌اي مربيان پيش دبستاني را طراحي کرديم و بر اساس اين نظام برنامه‌ريزي براي برگزاري دوره‌هاي آموزش غير حضوري با استفاده از ظرفيت‌هاي فضاي مجازي ترتيب داده شد.
وي ادامه داد: مربيان پيش دبستاني الزام به شرکت در اين دوره‌هاي مجازي را دارند و پس از گذراندن آن مدرک و گواهي صلاحيت حرفه‌اي اخذ خواهند کرد که بر اين مبنا امکان ادامه فعاليت به عنوان مربي در دوره پيش دبستاني را خواهند داشت.
فضلي با اشاره به اينکه دوره‌هاي آموزشي مبتني‌بر 6 حوزه اصلي چارچوب صلاحيت‌هاي حرفه‌اي است، اظهار کرد: در دوره‌هاي آموزشي مجازي در نظر گرفته شده دروسي مانند تعليم و تربيت اسلامي، کليات و مباني و شعر، قصه و بازي براي مربيان در نظر گرفته شده است که به ترتيب و طبق زمان‌بندي ارائه خواهد شد.
شرايط ثبت نام مربيان دولتي و غيردولتي در دوره هاي آموزشي
مديرکل دفتر آموزش پيش دبستاني با اشاره به اينکه مربيان براي حضور در اين کلاس‌ها بايد از طريق سامانه LTMS ثبت‌نام کرده و کد شناسه‌اي دريافت کنند که در اين فرآيند مربيان در 2 گروه مربيان پيش‌دبستاني‌هاي دولتي و غيردولتي تقسيم‌بندي مي‌شوند که براي معلمان غيردولتي مدير مدرسه بايد کد شناسه را تأييد کند.
وي با اشاره به اينکه شرکت در دوره‌هاي آموزشي براي مربيان کاملا رايگان است، تصريح کرد: دوره‌هاي در نظر گرفته شده فعلا 16 ساعت آموزشي است که زمان شروع اين دوره آموزشي متعاقبا اعلام خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون