جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4343- تاریخ : 1397/09/15 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)

 وزير آموزش و پرورش:
 فقدان نشاط در مدارس،نشان دهنده نقص در نظام آموزشي است 

سيدمحمد بطحايي، در مراسم افتتاح همزمان طرح‌هاي زيربنايي و اقتصادي استان سمنان با حضور رئيس جمهوري به صورت ويدئوکنفرانس در سالن هلال سمنان، گفت: 70درصد مدارس کشور در 12 سال گذشته غيرايمن بود، اما اکنون در دولت تدبير و اميد اين ميزان به 30درصد کاهش يافت.
او ادامه داد: در سال 85 حدود دو سوم مدارس کشور نيازمند تخريب و بازسازي و خطرآفرين بود. با اقدامات انجام گرفته براي بازسازي مدارس و احداث مدارس جديد، خوشبختانه امروز اين نسبت برعکس شده و امروز 2 سوم مدارس کشور ايمن و تنها يک‌سوم آن نيازمند بازسازي است.
وزير آموزش و پرورش يادآوري کرد امسال و همزمان با شروع سال تحصيلي، هشت هزار کلاس درس جديد افتتاح شد. او افزود: دولت به تنهايي از عهده احداث و بازسازي مدارس و فضاهاي آموزشي برنمي‌آيد و در اين زمينه نيازمند کمک خيرين هستيم.
صدا و سيما با پخش آگهي کتب کمک آموزشي خانواده ها را تهديد مي‌کند
وزير آموزش و پرورش گفت: صدا و سيما با تکرار پخش آگهي کتاب هاي کمک آموزشي خانواده ها را تحريک و تهديد مي‌کند و برخورد با اين رويه از دست ما خارج است. کتاب‌هاي کمک‌آموزشي درسي که با حافظه‌محوري دانش‌آموزان را تحت فشار قرار دهد دشمن تربيت و تعليم اسلامي است. او تاکيد کرد کتابهاي درسي مشکل دارد و برنامه آموزشي و پرورشي بايد اصلاح شود.وزير آموزش و پرورش ادامه داد:کشور در زمينه آموزش و پرورش به خطا رفته است و اکنون بايد براي اصلاح آموزش تلاش شود.بطحايي گفت: وجود مدرسه‌هاي غيرايمن نبايد مانع از ارائه آموزش باکيفيت شود و بايد تلاش شود در مدارسي که با کمک خيران، ايمن ساخته شده به آموزش کاربردي بيشتر توجه شود.به گفته او براي آموزش کاربردي بايد به دانش‌آموزان پايه اول تا سوم ابتدايي در قالب وسايل بازي و کلاس‌هاي بازي آموزش داده شود.وزير آموزش و پرورش گفت: در مدرسه‌ها بايد به بحث تربيتي در کنار آموزش مسائل علمي توجه ويژه شود، چرا که آينده کشور به دست دانش‌آموزان امروز ساخته مي‌شود. فقدان شادابي و نشاط دانش آموزان در مدارس، نشان از ايراد کار در نظام آموزشي است و ضرورت دارد نشاط و شادابي در مدرسه ها تقويت شود.
او تاکيد کرد مدرسه‌ها بايد در آموزش مهارت‌هاي زندگي، راستگويي، صداقت، صبوري و از خودگذشتگي به دانش آموزان بيش از پيش تلاش کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون