جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4343- تاریخ : 1397/09/15 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)

 ميز خبر 

«ترانه‌اي عاشقانه برايم بخوان»؛ متقاضي حضور در جشنواره فيلم فجر
مهرداد غفارزاده کارگردان سينما ، درباره جديدترين فعاليت سينمايي خود گفت:فيلمبرداري بخش ترکيه فيلم «ترانه اي عاشقانه برايم بخوان» در 25 جلسه به پايان رسيده است.هم اکنون پيش توليد بخش ايران اين اثر آغاز شده و بقيه آن از هفته آينده فيلمبرداري مي‌شود.وي با اشاره به انتخاب تهران و ترکيه به عنوان لوکيشن‌هاي فيلم افزود:تدوين همزمان اين فيلم آغاز شده است و فرم حضور در سي و هفتمين جشنواره فيلم فجر را پر کرديم که اميدواريم به جشنواره برسد.غفارزاده بيان کرد:فيلم «ترانه اي عاشقانه برايم بخوان» به تهيه کنندگي اميرشهاب رضويان توليد مشترک ايران و ترکيه است که نويسندگي آن را يک گروه ايراني و ترکيه‌اي انجام داده و سرمايه گذاران آن بابک بهروش و سارا احمدي هستند.
اين کارگردان با بيان اينکه در اين فيلم از بازيگران ايراني و ترکيه‌اي استفاده شده ، گفت:بازيگران اصلي اين فيلم؛ پژمان بازغي، افسانه پاکرو، يوسف چيم، علي بوراک جيلان هستند.

رييس سازمان فرهنگي هنري در آيين افتتاحيه هفته فرهنگي الجزاير:
برپايي هفته فرهنگي باعث تعميق روابط ايران و الجزاير مي‌شود
رييس سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران در آيين افتتاحيه هفته فرهنگي الجزاير که در فرهنگ‌سراي ملل برگزار شد، برپايي اين هفته فرهنگي را فرصت مناسبي براي تعميق روابط ملت‌هاي ايران و الجزاير و کشورهاي منطقه دانست. آيين افتتاحيه هفته فرهنگي الجزاير با حضور سعيد اوحدي رييس سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، عبدالمنعم الحريز سفير الجزاير در ايران، سياوش شهريور فرماندار منطقه شميرانات، سيد محمدحسين هاشمي معاون فرهنگي، عباس خامه‌‌يار معاون بين‌الملل و محمدعلي کياني مديرکل همکاري‌هاي فرهنگي و امور ايرانيان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، صلّاح زواوي سفير فلسطين (شيخ‌السفرا) و سفيران کشورهايي همچون قبرس، بلغارستان، مصر، روماني و سنگال، وابسته‌هاي فرهنگي کشورهاي استراليا، شيلي، دانمارک، موريتاني، بلاروس و فلاند و اعضاي سازمان‌هاي بين‌المللي، روساي انجمن‌هاي دوستي ايران و ساير کشورها و مديران سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، سه‌شنبه 13 آذر ماه در فرهنگ‌‌سراي ملل برگزار شد.دراين مراسم، سعيد اوحدي رييس سازمان فرهنگي هنري ضمن خير مقدم به مهمانان و فعالان فرهنگي الجزاير گفت: برگزاري برنامه‌هايي همچون هفته فرهنگي الجزاير که فرهنگ و هنر آن نشات گرفته از تمدن اسلامي و عربي است و اشتراکات بسيار زيادي با فرهنگ ايراني دارد، قطعا فرصت مناسبي است که موجب تعميق روابط ملت‌هاي ايران و الجزاير و کشورهاي منطقه مي‌شود. آن هم در شرايطي که شاهد هستيم دشمنانِ وحدت مسلمانان همه تلاش و ظرفيتشان را به خدمت گرفته‌اند تا به هدف ايجاد تفرقه بين کشورهاي اسلامي برسند. البته قطعا به آن نخواهند رسيد.
وي افزود: سفيران بسياري از کشورها از جمله کشورهاي بلغارستان، موريتاني و قرقيزستان ابراز علاقه مندي کردند که هفته‌هاي فرهنگي را در همين فرهنگ‌سراي ملل که با موضوعات فرهنگي سنخيت دارد، برگزار کنند.
اقدام بسيار خوب سفير الجزاير مي‌تواند مقدمه بسيار خوبي براي تداوم اين دست برنامه‌ها باشد. از وزارت امور خارجه، اداره کل همکاري کشورها و معاونت بين‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات نيز اعلام آمادگي کردند و قرار شد هفته آينده جلسه‌اي براي تدوين تقويم برگزاري هفته‌هاي فرهنگي تشکيل شود که اين اتفاق خوب مي‌تواند توسط سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران با همکاري سفارت‌خانه‌هاي کشورهاي مختلف انجام شود. اين ظرفيت در اختيار سازمان فرهنگي هنري با در اختيار داشتن 35 سالن سينمايي و سالن‌هاي فرهنگي وجود دارد که بتوانند اين امکانات را در اختيار سفارت‌خانه‌هاي مختلف قرار 0دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون