جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4343- تاریخ : 1397/09/15 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)

 ورزش جوان و نوجوان 

تيم هاي نوجوانان و جوانان بدون سرمربي
نظارت دبير فدراسيون وزنه برداري بر تيم هاي پايه
رييس فدراسيون وزنه برداري اعلام کرد که تيم هاي ملي نوجوانان و جوانان سرمربي نخواهند داشت و کار نظارت و برنامه ريزي براي اين تيم ها بر عهده دبير فدراسيون است.
علي مرادي در گفت و گو با ايسنا درباره تغيير سرمربي رده هاي پايه تيم ملي وزنه‌برداري بيان کرد: سرمربي تيم‌هاي ملي نوجوانان و جوانان نداريم و کارهاي نظارت و برنامه‌ريزي را آقاي بيرانوند دبير فدراسيون انجام مي‌دهد و مربيان ادواري استان ها هم در کنار تيم قرار مي‌گيرند. مدير تيم‌هاي ملي نوجوانان و جوانان هم همچنان کاظمي نژاد است.
او در پاسخ به اين پرسش که که که با اين شرايط رشيدي و اميني ديگر سرمربي جوانان و نوجوانان نيستند، تاکيد کرد: بله سرمربي نيستند.
او دليل اينکه چرا تيم هاي نوجوانان و جوانان سرمربي ندارند، گفت: به هر حال مي‌خواهيم از خلاقيت مربيان جوان تر در استان ها استفاده و ايجاد انگيزه کنيم.مرادي در مورد تغيير نايب رئيس بانوان فدراسيون وزنه برداري نيز گفت: چند گزينه در حال ارزيابي هستند و زماني که نهايي شود که توسط فدراسيون به وزارت ورزش معرفي مي کنيم و معاونت بانوان وزارت ورزش نظر نهايي خود را مي دهد و سپس براي بحث جايگزيني اقدام مي کنيم. تلاش مي‌کنيم هرچه زودتر در اسرع وقت اين کار انجام شود و نفر جايگزين شود.
او در مورد علت تغيير رئيس بخش بانوان فدراسيون وزنه برداري نيز گفت: وزارت ورزش از همه لحاظ وزنه‌برداري بانوان را حمايت مي کند و بايد براي بانوان ما فضاي وسيع تري مهيا شود. اميدواريم بانوان ما به رکورد هاي داخلي و بين المللي که در شأن آن ها است برسند و حضور فعالانه اي داشته باشند. ما رکوردهاي بانوان در يک سال اخير را ارزيابي کرديم که يکسان بود و اين درجا زدن زياد مناسب نيست.

چراغ سبز ستاره دورتموند به ليورپول
ستاره دورتموند به ليورپول چراغ سبز نشان داد.
در حالي که جلسات سران دورتموند و چلسي براي انتقال ستاره آمريکايي زردپوشان به لندن ادامه دارد، کريستيان پوليسيچ 20 ساله دوست دارد براي ليورپول به ميدان برود.
سايت استاندارد انگليس خبر داده که سران باشگاه چلسي با مديران بورسيا دورتموند براي جذب کريستيان پوليسيچ مهاجم 20 ساله آمريکايي اين تيم جلسه داشته اند.
اين منابع گفته اند که مبلغ درخواستي بورسيا دورتموند براي فروش پوليسيچ به چلسي 70 ميليون پوند است که لندني ها در تلاش براي کم کردن اين رقم هستند. اين در حالي است که تنها 18 ماه از قرارداد بازيکن آمريکايي دورتموند باقي مانده و او حاضر به تمديد قرارداد با صدرنشين فوتبال آلمان نيست.
در حالي که جلسه هاي چلسي و بورسيا دورتموند براي اين انتقال ادامه دارد و چلسي در تلاش است تا او را به جاي ادن هازارد جذب کند، پوليسيچ دوست دارد به ليورپول برود تا يکبار ديگر زير نظر يورگن کلوپ کار کند. پوليسيچ در سال 2015 توسط يورگن کلوپ از آمريکا به آلمان آورده شد و پس از يکسال حضور در جوانان بورسيا دورتموند، به تيم اصلي راه يافت اما زماني که او به تيم اصلي دورتموند رفت، کلوپ اين تيم را ترک کرد و راهي انگليس شد.

آغاز جشنواره رشته هاي بيلياردي کشور در گيلان
دومين جشنواره رشته هاي بيلياردي کشور به ميزباني استان گيلان و در منطقه سنگاچين بندرانزلي آغاز شد.در اين جشنواره، حدود 500 ورزشکار اين رشته در رده هاي سني مختلف از استان هاي سراسر کشور در دو بخش بانوان و آقايان و در رشته هاي مختلف بيليارد با هم رقابت مي کنند.اين جشنواره در بخش آقايان در
رده هاي سني جوانان ، رده سني آزاد و رده سني پيشکسوتان برگزار مي شود که شرکت کنندگان در بخش آقايان در رشته اسنوکر شش توپ، 15 توپ و ناين بال به صورت تيمي و انفرادي با هم به رقابت خواهند پرداخت. همچنين رقابت هاي بخش بانوان نيز فقط در رده سني آزاد برگزار مي شود که شرکت کنندگان در اين بخش ، در رشته هاي اسنوکر شش توپ ، 15 توپ و ناين بال در دو قسمت تيمي و انفرادي با هم به رقابت مي پردازند.

مسابقات بين المللي بدمينتون نپال
پيروزي ملي پوشان ايران برابر حريفان
در اولين روز مسابقات بين المللي بدمينتون نپال، ثريا آقايي و امير جباري برابر حريفان خود در جدول اصلي به پيروزي دست يافتند و به مرحله بعد راه يافتند .
ثريا آقايي به مصاف بدمينتون باز کشور بوتان رفت و با نتيجه 2 بر صفر برابر وي به پيروزي دست يافت و راهي دور بعد شد .
همچنين امير جباري ديگر ملي پوش بدمينتون کشورمان در اولين ديدار خود در جدول اصلي به مصاف بدمينتون باز نپال رفت و توانست او را با نتيجه 2 برصفر شکست دهد و راهي مرحله بعد شود .مسابقات بين المللي بدمينتون نپال تا هفدهم آذر ماه پيگيري مي شود.

پايان المپياد استعدادهاي ترامپولين کشور
مسابقات المپياد ترامپولين استعدادهاي برتر کشور با قهرماني يزد در بخش تيمي و مازندران در بخش انفرادي به پايان رسيد.
در پايان اين پيکارها که در کرمانشاه برگزار شد، تيم يزد با کسب 422/91 امتياز بر سکوي قهرماني ايستاد. همچنين تيم هاي آذربايجان شرقي و اصفهان به ترتيب با 336/22 و 287/19 امتياز در رده هاي دوم و سوم قرار گرفتند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون