جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4327- تاریخ : 1397/08/26 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)

 يك جرعه زندگي  

با بي‌شعوري کنار نياييم!
- آن‌ها از شما انتظار دارند هميشه به‌خاطر داشته باشي دوستي با آن‌ها يک افتخار بزرگ محسوب مي‌شود. افتخاري که بايد هر هفته براي حفظ آن رنج و زحمت تازه‌اي را تحمل کنيد.
- دوستي آن‌ها هيچ قاعده و قانوني ندارد به جز يکي: نفعي به حال آن‌ها داشته باشد.
- آن‌ها حق دارند که هر قاعده‌اي را بنا به مسائل خود تغيير دهند. شما حق نداريد.
- اين حق براي آن‌ها محفوظ است که هر زماني و به هر دليلي که صلاح بدانند با شما تماس بگيرند از قرض گرفتن پول تا نگه‌داشتن بچه‌هاي‌شان و پنهان کردن آن‌ها از چنگال قانون تا گرفتن کليدهاي خانه شما. اگر يک دوست واقعي براي آن‌ها باشيد هرگز نبايد بپرسيد که به چه حقي اين خواسته‌ها را دارند و البته چيزي هم از آن‌ها نبايد طلب کرد.
- آن‌ها حق دارند که تمام بدبختي‌هاي‌شان را با شما در ميان بگذارند و انتظار دارند که در نهايت ملاطفت و همدردي با آن‌ها برخورد کنيد. مهم نيست مشکلات چه باشند، به هر حال از شما انتظار مي‌رود که در کنار آن‌ها باشيد و دائما به آن‌ها اطمينان بدهيد که کاملا حق با ايشان است...
- شما بايد از تمام دشمنان آن‌ها متنفر باشيد. اگر بخواهيد با کساني که خوش‌شان نمي‌آيد و يا ترک‌شان کرده‌اند دوستي کنيد، پاچه‌تان را خواهند گرفت.
- شما بايد هميشه ستايش، مهرباني، حمايت و دلگرمي به پاي آن‌ها نثار کنيد. هر چيزي که در محدوده ارادت و هواخواهي مطلق نگنجد، به پاي سست عنصري و بي‌وفايي‌تان نوشته مي‌شود.
بي‌شعوري / خاوير کرمنت


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي