جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4324- تاریخ : 1397/08/22 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(سه شنبه)

 ميز خبر 

دست خالي جودوي ايران در گرندپري تاشکند
پنج نماينده جودوي ايران با شسکت در دور اول و دوم رقابت‌هاي جايزه بزرگ تاشکند، از دور رقابت‌ها کنار رفتند.
مسابقات جودو گرندپري (جايزه بزرگ) ازبکستان با حضور 352 جودوکار از 47 کشور در تاشکند برگزار شد که پنج جودوکار ايراني با هدايت محمد منصوري سرمربي تيم ملي در اين پيکار‌ها شرکت داشتند.
ابوالفضل محمودي در وزن 60- کيلوگرم در دور نخست با «عروض بايف» از کشور ميزبان مبارزه کرد و با اخطار بازنده مبارزه شد و در وزن 66- کيلوگرم هم محمدرضا صديقي در مبارزه اول مقابل «نجات شيخ» از جمهوري آذربايجان نتيجه را واگذار کرد.
همچنين مهدي فتحي پور در وزن 81- کيلوگرم که 36 جودوکار در آن حضور داشتند، در نخستين مبارزه به مصاف «باشموف» جودوکار ترکمنستان رفت و به پيروزي رسيد، اما مقابل حريفي از قزاقستان مسابقه را واگذار کرد و حذف شد.
ايمان نيک اقبال در وزن 90- کيلوگرم هم در مصاف «اسلام بازبايف» از قزاقستان بازنده شد و در وزن 100+ کيلوگرم حميد رضا ملک زاده در مبارزه اول با قبول شکست مقابل «يرسيل خاشيبايف» از قزاقستان حذف شد. در اين وزن هم 17 جودوکار حضور داشتند.

برگزاري اردوي آماده سازي تيم ملي تنيس زير 13 سال
مرحله نخست اردوي آماده سازي تيم ملي تنيس زير 13 سال کشورمان از 26 آبان ماه لغايت يکم آذر در مرکز ملي تنيس ايران برپا مي شود.
رومينا زينالي از استان آذربايجان غربي ، درسا چراغي ، امير علي قوام و کسري رحماني از تهران نفرات دعوت شده به اردوي آماده سازي هستند.
مسابقات تنيس قهرماني غرب آسيا آذر ماه سال جاري به ميزباني اردن برگزار مي شود.

حذف شطرنج باز جوان ايران از مسابقات قهرماني جهان
شطرنج باز جوان کشورمان پس از افتخار آفريني در مسابقات قهرماني جهان، از اين پيکارها حذف شد.
"مبينا علي نسب"، شطرنج باز 20 ساله ايران در مرحله اول اين رقابت ها به مصاف "اليزابت پتز" آلماني رفت که مقتدرانه و با پيروزي در هر دو ديدار به مرحله دوم صعود کرد تا اولين شطرنج باز بانوي کشورمان در تاريخ لقب بگيرد که مجوز حضور در مرحله دوم و حضور در بين 32 بازيکن برتر مسابقات قهرماني بانوان جهان را دريافت مي کند.
او در مرحله دوم به مصاف "مونيکا سوکو" رفت که در پايان با يک پيروزي و يک تساوي به جمع 16 بازيکن برتر صعود کرد.
"علي نسب" در مرحله سوم با "ماريا موزيچوک" روبرو شد و در بازي اول در حالي که فرصت هاي خوبي براي کسب پيروزي داشت، در نهايت به تساوي رضايت داد و در بازي دوم مغلوب اين شطرنج باز پرآوازه شد تا از گردونه اين رقابت ها حذف شود.


قهرماني لاهيجان در مسابقات بسکتبال سه نفره گيلان
رقابت هاي بسکتبال سه نفره قهرماني نوجوانان استان گيلان با قهرماني تيم لاهيجان در رشت پايان يافت.
در اين دوره از رقابت ها، 40 بسکتباليست رده سني نوجوانان از شهرها و بخش هاي مختلف استان گيلان حضور داشتند که در قالب 9 تيم در سالن بسکتبال مجموعه ورزشي شش هزار نفره شهداي رشت با هم به رقابت پرداختند.
در پايان اين دوره رقابت ها، تيم هاي بسکتبال سه نفره نوجوانان لاهيجان و صومعه سرا با برتري برابر رقباي خود به ديدار نهايي راه يافتند. در ديدار نهايي نيز تيم بسکتبال سه نفره نوجوانان لاهيجان با نتيجه 14 بر 11 برابر صومعه سرا به برتري رسيد و عنوان قهرماني را به خود اختصاص داد.
همچنين در ديدار رده بندي تيم هاي بسکتبال سه نفره درفک رشت و کاوه روسر رو در روي هم قرار گرفتند که در نهايت تيم درفک با نتيجه 12 بر 7 حريفش را مغلوب و مقام سوم را کسب کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي