جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4320- تاریخ : 1397/08/15 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(سه شنبه)

 معاون فرهنگي کانون خبر داد:
 ارسال بيش از 10هزار اثر به جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي 

معاون فرهنگي‌کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان و رييس بيست‌ويکمين جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي از آغاز فرآيند برگزاري مرحله‌ منطقه‌اي اين جشنواره خبر داد.
محمدرضا زمرديان با اعلام اين خبر افزود: جشنواره بيست‌ويکم با استقبال گسترده علاقه‌مندان قصه‌گويي در سراسر کشور روبرو شده به طوري‌که بيش از 10هزار و 470 اثر داخلي و 180 اثر خارجي به جشنواره بيست‌ويکم رسيده است.
وي با اشاره به برگزاري جشنواره‌هاي استاني تصريح کرد: تا به حال جشنواره‌هاي 28 استان برگزار شده و قصه‌گويان برتر براي رقابت در بخش منطقه‌اي شناخته شده‌اند. خوشبختانه در رقابت‌هاي قصه‌گويي استاني شاهد حضور پررنگ قصه‌گويان آزاد در کنار مربيان و اعضاي مراکز کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان بوديم که بر غنا و گرمي جشنواره امسال افزوده است.
رييس بيست‌ويکمين جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي ادامه داد: جشنواره قصه‌گويي در بخش منطقه‌اي به ميزباني استان‌هاي اردبيل، خوزستان، کرمان، مازندران و مرکزي اواخر آبان و اوايل آذر 97 برگزار مي‌شود تا 50 قصه‌گوي برتر براي رقابت در بخش ملي و بين‌المللي شناخته شوند.
معاون فرهنگي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استقبال گسترده از قصه 90 ثانيه‌اي را نقطه عطف جشنواره بيست‌ويکم دانست و افزود: بيش از 6هزار اثر در بخش قصه 90 ثانيه به دبيرخانه جشنواره ارسال شده است که شامل سرگذشت و نکته‌هاي عبرت‌آموز زندگي مردم عزيز کشورمان از اقصي نقاط کشور است. از ميان قصه‌هاي 90 ثانيه‌اي رسيده به دبيرخانه جشنواره هيئت انتخاب با لحاظ کردن موضوع قصه، توانايي اجراي قصه، انتخاب تصاوير مناسب و رعايت شئونات اسلامي در دو مرحله قصه‌هاي برتر را انتخاب کرده‌اند و از اين تعداد 180 قصه برتر به مرحله داوري پاياني رسيده
است.
زمرديان در پايان خاطرنشان کرد: اين قصه‌ها علاوه بر داوري از سوي داوران ملي برگزيده، از سوي برنامه کتاب‌باز، سايت آپارات، سايت جشنواره و صفحه رسمي جشنواره در شبکه‌هاي اجتماعي منتشر مي‌شود تا با آراي مردمي، قصه‌هاي مورد علاقه مخاطبان نيز شناسايي و انتخاب شوند.
بيست‌ويکمين جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي روز 30 آذر در تهران آغاز مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
ويژه نامه
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي