جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4320- تاریخ : 1397/08/15 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(سه شنبه)

 نصيربيگي مطرح کرد؛
 مجموعه‌ اشعار سبزواري دستاورد چهل ساله ادبيات انقلاب 

رئيس سازمان بسيج هنرمندان گفت: مجموعه آثار حميد سبزواري که عصر امروز رونمايي مي‌شود، دستاورد 40 ساله ادبيات انقلاب اسلامي ايران است.
امير نصيربيگي رئيس سازمان بسيج هنرمندان کشور در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره مراسم رونمايي از مجموعه آثار حميد سبزواري که عصر امروز برگزار مي‌شود، درباره علت چاپ مجموعه آثار اين شاعر انقلاب توسط سازمان بسيج هنرمندان گفت: در آخرين ملاقاتي که همراه رئيس سازمان بسيج مستضعفين در منزل استاد سبزواري بوديم، استاد از نبود مجموعه‌اي منسجم که مشتمل بر همه اشعارشان باشد، سخن گفتند و در همان جلسه سازمان بسيج هنرمندان براي جمع آوري و انتشار اين مجموعه اعلام آمادگي کرد.
وي افزود: رسالت سازمان بسيج هنرمندان در کنار تکريم و تجليل از جوانان شاعر انقلابي و جهادي، توجه به پيشکسوتان و زعماي شعر و ادب انقلاب است. به همين جهت مد نظر است اين روند ادامه داشته باشد و مجموعه آثار ساير شعراي عزيز و بزرگوار را نيز در دستور کار قرار دهيم؛ شعراي بزرگي چون خليل عمراني، نصر اله مرداني و شاعران جوان که بيشتر در حضور استکبار ستيزي و عدالت طلبي در حوزه شعر و ادب فعاليت دارند.
رئيس سازمان بسيج هنرمندان کشور درباره برگزاري مراسم رونمايي از مجموعه‌آثار حميد سبزواري در روز 13 آبان گفت: با توجه به رويکرد انقلابي و ضد استکباري بودن اشعار مرحوم سبزواري بهترين فرصت رونمايي را روز ملي مبارزه با استکبار جهاني ديديم. به اين ترتيب، اين مجموعه عصر امروز در حوزه هنري رونمايي مي‌شود. نتيجه بررسي‌ها و گفتگوها اين شده که امروز مجموعه آثار مرحوم سبزواري که مقام معظم رهبري از اين بزرگوار به‌عنوان پدر شعر انقلاب ياد مي‌کنند در چهلمين سال پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي باشد رونمايي مي‌شود. از سوي ديگر اين مجموعه آثار به نوعي دستاورد 40 سال ادبيات پر افتخار انقلاب اسلامي است.
نصيربيگي ادامه داد: درباره برنامه سازمان بسيج هنرمندان براي چهلمين سال پيروزي انقلاب، برنامه‌هاي متعددي در قالب انجمن‌هاي مختلف هنري ادبي پيش بيني کرده‌ايم که به جشنواره سرودهاي حماسي و آواهاي انقلابي، کارنامه ادبيات داستاني انقلاب اسلامي، انتشار کتاب شهداي هنرمند، جشنواره شعر انقلاب و مجموعه نقد آثار داستاني موفق پس از انقلاب اسلامي، نمايشگاه آثار تجسمي با موضوع انقلاب و دستاوردهاي آن به ويژه در حوزه توليد و حمايت از کالاي ايراني، توليد سرود و نمايش و فيلم کوتاه با رويکرد محور هاي موضوعي انقلاب اسلامي در دستور کار قرار دارد.
وي در پايان گفت: انجمن‌هاي هنري و ادبي با حضور اساتيد و پيشکسوتان حوزه شعر و ادب در سازمان راه اندازي شده‌اند که انجمن شعر بسيج يکي از آن‌هاست. متعاقب اين امر انجمن‌هاي استاني و گروه‌هاي شعري تشکيل و امروز فعاليت دارند که نمود بارز فعاليت شاعران بسيجي، حضور شاعران بسيجي استان‌ها در ديدار امسال مقام معظم رهبري با شاعران در نيمه ماه مبارک رمضان بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
ويژه نامه
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي