جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4320- تاریخ : 1397/08/15 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(سه شنبه)

 از گوشه و كنار 

رئيس مرکز ملي پرورش استعدادهاي درخشان خواستار شد؛
اخذ دو ديپلم توسط دانش‌آموزان سمپاد
رئيس مرکز ملي پرورش استعدادهاي درخشان و دانش پژوهان جوان آموزش و پرورش کشور از آغاز اجراي آزمايشي طرح سمپاد مهارتي در استان البرز و لزوم توجه ويژه به آموزش‌هاي خلاقيت محور در مدارس سمپاد خبر داد‌.
عضو شوراي معاونين وزارت آموزش و پرورش در ادامه افزود: با رايزني‌هاي صورت گرفته به دنبال اجرايي شدن امکان اخذ دو ديپلم توسط دانش‌آموزان سمپاد هستيم‌. در اين طرح دانش آموزان علاوه بر اخذ ديپلم نظري مي‌توانند يک ديپلم مهارتي نيز دريافت کنند.
مهاجراني در عين حال با اظهار اينکه رويکردهاي نويني در حوزه مدارس متوسطه سمپاد در حال پيگيري است، ادامه داد: در دوره متوسطه اول مهارت‌هاي دست ورزي، ارتباط اجتماعي، توجه به محيط زيست آموزش و تقويت مي شود. همچنين در دوره متوسطه دوم مهارت همدلي، گفتگو و تفکر نقادانه آموزش داده مي شود.

مديرعامل موسسه منادي تربيت:
انتخاب کتاب‌هاي " طرح 50 هزار نمايشگاه 50 هزار مدرسه "
مديرعامل موسسه منادي تربيت از انتخاب کتاب‌هاي 250 ناشر در طرح 50 هزار نمايشگاه 50 هزار مدرسه خبر داد.
عليرضا کاظمي، معاون پرورشي و فرهنگي وزارت آموزش و پرورش از روند بيست و يکمين دوره طرح ملي 50 هزار نمايشگاه 50 هزار مدرسه بازديد کردند.حسين ازهري، مديرعامل موسسه منادي تربيت در اين بازديد گفت: اين طرح از مرداد آغاز شده و فراخواني از طريق سايت به تمام ناشران کشور ارسال شده است.
او ادامه داد: 400 ناشر در اين طرح شرکت کردند که عمدتا ناشر کودک و نوجوان بودند. از اين تعداد ناشر کتاب‌هاي 250 ناشر انتخاب شد و در نمايشگاه به نمايش گذاشته مي‌شود.
ازهري افزود: امسال 850 هزار جلد کتاب خريداري کرديم و 2 ميليارد و 800 ميليون به قيمت پشت جلد خريداري شده است.
مديرعامل موسسه منادي تربيت گفت: کتاب‌ها به 11 استان ارسال شده است و 29 استان هم در اين طرح شرکت کردند.بيست و يکمين دوره طرح ملي نمايشگاه‌هاي کتاب دانش‌آموزان در مدارس سراسر کشور در قالب طرح 50 هزار نمايشگاه 50 هزار مدرسه همزمان با بيست و ششمين دوره هفته کتاب با مشارکت معاونت پرورشي و فرهنگي وزارت آموزش و پرورش و معاونت فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد برگزار مي‌شود.

مديرکل دفتر آموزش پيش‌دبستاني آموزش‌وپرورش:
برگزاري همايش ملي هويت کودکان در دوره پيش‌دبستاني

مديرکل دفتر آموزش پيش‌دبستاني وزارت آموزش‌وپرورش از برگزاري همايش هويت کودکان ايران اسلامي در دوره پيش‌دبستاني در آبان و آذر امسال به ميزباني شهر تاريخي و فرهنگي يزد خبر داد.به گزارش روابط عمومي دفتر آموزش پيش‌دبستاني، رخساره فضلي گفت: «همايش هويت کودکان ايران اسلامي در 30 آبان و اول آذر امسال در شهر تاريخي و فرهنگي يزد برگزار مي‌شود.»
او به اهميت برگزاري اين همايش اشاره کرد و گفت: «در شرايط کنوني که بحران هويت، کودکان و نوجوانان ما را تهديد مي‌کند، برگزاري همايش‌هايي از اين قبيل و توجه به دوران طلايي کودکي در شکل‌گيري شخصيت و هويت کودکان مي‌تواند راهکار موثري براي پيشگيري از اين بحران و توسعه احساس تعلق به ارزش‌هاي ديني و ملي باشد.»فضلي از دريافت 2120 اثر در دبيرخانه اين همايش خبر داد و گفت: «همه آثار رسيده در دبيرخانه همايش در حال بررسي و اعلام نظر داوران است.»


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
ويژه نامه
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي