جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4320- تاریخ : 1397/08/15 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(سه شنبه)

 سرمربي تيم ملي بسکتبال نوجوانان:
 حضور در ليگ دسته يک، اتفاق خوبي براي ملي‌پوشان است 

سرمربي تيم ملي بسکتبال نوجوانان با اشاره به روند خوب تشکيل تيم ملي نوجوانان ايران گفت: حضور اين تيم در رقابت‌هاي ليگ دسته يک، باعث پيشرفت ملي‌پوشان خواهد شد.
حميد خليلي درباره شرايط آماده سازي تيم ملي بسکتبال نوجوانان اظهار کرد: ترکيب تيم بسکتبال 2020 ايران طي يک فرآيند و برنامه‌ريزي چند ساله ايجاد شده و با برنامه‌ريزي‌هاي منسجمي که داشته، کارش ادامه پيدا کرده‌است. طبق هماهنگي‌هاي آقاي سليماني در باشگاه کاله با فدراسيون، اين تيم به طور کامل زير نظر باشگاه کارش را شروع کرد و اکنون بازيکنانش در قالب دو تيم قرار است در ليگ دسته يک کشور نيز شرکت کنند.
خليلي در پاسخ به اين سوال که روند شناسايي بازيکنان اين تيم چطور پيش رفت، گفت: تمام اين بازيکنان از ميني بسکتبال شناسايي شدند. ما در تمام استان‌هاي کشور استعداديابي کرديم و بهترين‌هاي ايران را در قالب دو گروه شمال و جنوب در آورديم. بعد از سه سال گزينش کرديم و بازيکناني که از نظر فني و فيزيکي شرايط خوبي داشتند را حفظ کرديم. با اينکه کار زير نظر باشگاه کاله بود اما با هماهنگي‌هاي انجام شده نام ملي بر اين تيم گذاشته شد و تيم 2020 شکل گرفت تا شخصيت خوبي نيز براي بازيکنان ايجاد شود.
سرمربي تيم ملي 2020 ايران ادامه داد: حالا بازيکنان اين تيم در قالب دو تيم کاله مازندران و شمس تهران قرار گرفته‌اند و در ليگ دسته يک شرکت مي‌کنند. هدف ما اين است که بازيکنان بتوانند در شرايط مسابقه قرار گيرند و با رقابت‌هاي متعدد در مسير پيشرفت حرکت کنند. فارغ از هر نتيجه‌اي که کسب کنند حضور در ليگ مي‌تواند تاثير بسيار خوبي روي اين بازيکنان بگذارد و باعث پيشرفتشان شود.
خليلي در ادامه صحبت هايش با ايسنا، با اشاره به روند کاري اين تيم تصريح کرد: همه اين بازيکنان از ميني بسکتبال با هم بودند و در کنار هم بازي کرده‌اند. اکنون نيز کنار هم در ليگ شرکت مي‌کنند. از همان ابتدا که کار شناسايي اين بازيکنان شروع شد، همه آنها تحت آموزش‌هاي کامل قرار گرفتند تا با بهترين فضا رشد کنند.
اين بازيکنان حتي معلم زبان داشتند و اکنون از نظر زبان انگليسي هم مشکلي ندارند. با حضور در ليگ نيز قطعا پيشرفت خوبي به دست مي‌آورند تا ان‌شاءالله براي رقابت‌هاي غرب‌آسياي سال آينده آماده شوند.
او در پاسخ به اين سوال که اين بازيکنان از نظر سايز بدني در چه شرايطي قرار دارند، بيان کرد: از همان ابتدا روي اين مساله توجه ويژه اي داشتيم و مي‌توانم بگويم که يکي از قدبلندترين تيم‌هاي ملي ساخته شده‌است. اکنون فورواردهاي ما بالاي دو متر قد دارند و از نظر فيزيکي هم خوب هستند. ما حتي از ابتدا يک پزشک در کنار بازيکنان داشتيم که ساختار بدني بازيکنان را زير نظر داشت. با توجه به برنامه‌ريزي چند ساله‌اي که اين تيم داشته بايد بگويم که يکي از نسل‌هاي خوب در بسکتبال در حال ايجاد است و قطعا با حمايت‌هاي بيشتر فدراسيون مي‌توان شاهد آينده‌اي درخشان براي آنها بود.
سرمربي تيم ملي بسکتبال 2020 افزود: با اضافه شدن استراليا و نيوزلند، رقابت‌هاي آسيايي سطح بالايي به دست آورده‌است. استراليا که در رقابت‌هاي زير 18 سال قهرمان شد، نزديک به 50 ديدار تدارکاتي بين‌المللي داشت؛ تيمي که از قهرماني‌اش اطمينان دارد اين تدارکات را داشته که قطعا نشان از برنامه‌ريزي آنها دارد. ما نيز بايد برنامه‌ريزي داشته باشيم و به نظرم حضور اين بازيکنان در ليگ دسته يک مي‌تواند باعث رشد آنها شود. حتي مي‌توان به حضور اين تيم در فصل آينده ليگ برتر هم فکر کرد.
خليلي خاطرنشان کرد: به نظر من حضور اين بازيکنان در ليگ اتفاق بسيار خوبي رقم خواهد زد. همان سالي که تيم ملي در تهران قهرمان آسيا شد نيز تيم جوانان در دسته يک شرکت کرد. با اينکه آقاي نوري بازيکنانش را به طور کامل در اختيار نداشت اما بازهم نتيجه گرفت. حالا نيز باشگاه کاله با اين برنامه‌ريزي تيم 2020 را تحت پوشش قرار داده و قطعا شاهد پيشرفت چشمگير اين بازيکنان خواهيم بود. شرايط مسابقه خيلي به پيشرفت ملي‌پوشان کمک خواهد کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
ويژه نامه
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي