جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4302- تاریخ : 1397/07/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 استاندار خراسان شمالي:
 اعضاي مراکز کانون فرزندان ويژه ما هستند 

مقام ارشد استان خراسان شمالي گفت که اعضاي مراکز کانون پرورش فکري فرزندان ويژه ما هستند زيرا علاوه بر درس خواندن کارهاي فوق برنامه هم انجام مي‌دهند.
به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان خراسان شمالي، دکتر محمدرضا خباز استاندار در ديداري، اعضاي مراکز کانون پرورش فکري را آينده سازان کشور توصيف کرد و گفت: تلاش همه ما مسئولان حل مشکلات مرتبط با دانش‌آموزان است تا آنان با آرامش فکري و روحي به تحصيل و کسب مدارج علمي بپردازند.
نماينده عالي دولت در استان، در اين ديدار اظهار داشت: دوران جواني و نوجواني بهترين دوران زندگي انسان و دوراني فوق‌العاده و غيرقابل تکرار است و تاکيد بنده به تمامي دانش‌آموزان در مقاطع مختلف بهره‌مندي حداکثري و درست از اين فرصت زندگي است.
وي با اشاره به دو سنت تغيير پذير و تغيير ناپذير خداوندي، ادامه داد: در روش تغيير ناپذير سرنوشت افراد به دست خودشان است تا با تلاش و کوشش و با علم بر اين که انسان موجودي ارزشمند است، بتواند در مسير کسب عزت و سربلندي گام بردارد. وي افزود: سرمايه‌داري واقعي به معناي مال و ثروت فراوان نيست چرا که اين نوع سرمايه و عزت زودگذر است بنابراين انسان بايد با بهره‌مندي از قدرت تفکر و عقل خود بتواند به عزت واقعي دست يابد و تاکيد دارم عزت انسان تبعي است و به تلاش او بستگي دارد. استاندار خراسان شمالي خطاب به دانش‌آموزان حاضر در جمع تاکيد کرد: تحصيل و مطالعه شما نبايد فقط براي کسب نمره بلکه بايد در راستاي افزايش تفکر و درک باشد و بنده باور دارم با توجه به اين که دانش‌آموزان عضو کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان به انجام کارهاي فوق العاده و غيردرسي نيز مي‌پردازند، در آينده مي‌توانند از نظر فکر و انديشه نسبت به همسالان خود از پختگي عقلاني بيشتري برخوردار باشند.
منير صادقي، مدير کل کانون پرورش فکري هم در با اشاره به تعداد مراکز کانون و فعاليت‌هاي انجام شده در اين کتاب‌خانه‌هاي کانون، عنوان کرد: طي سال‌هاي اخير سرانه فضاي کانون استان رشد خوبي داشت و دانش‌آموزان زيادي توانستند زير چتر فعاليت‌هاي کانون قرار بگيرند.
وي با بيان اين‌که طي شش ماه گذشته 24 هزار جلد کتاب در کتاب‌خانه‌هاي کانون به امانت داده شده است، ادامه داد: در حال حاضر 9 هزار نفر از دانش‌آموزان استان عضو مراکز کانون استان هستند و صدهزار جلد کتاب هم در اين کتاب‌خانه موجود است.
بر اساس اين گزارش در اين ديدار مديرکل امور بانوان و خانواده استانداري و مدير کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان خراسان شمالي و همچنين جمعي از اعضاي مراکز کانون به بيان گزارش و مشکلات حوزه کودکان و نوجوانان پرداختند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون