جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4299- تاریخ : 1397/07/19 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 در چهار روز نخست هفته ملي کودک:
 حضور بيش از 10هزار کودک در ويژه برنامه‌هاي کانون 

دبير هفته ملي کودک از استقبال کودکان و نوجوانان از ويژه برنامه‌هاي اين رويداد فرهنگي خبر داد و گفت: «در چهار روز نخست اين رويداد شاهد حضور بيش از 10هزار مخاطب در مرکز آفرينش‌هاي فرهنگي هنري کانون بوده‌ايم.»به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، حامد رهنما خاطرنشان کرد: در دو نوبت صبح و بعدازظهر مربيان، معلمان و والدين، کودکان را در بازديد و بهره‌مندي از اين ويژه برنامه‌ها همراهي کرده‌اند.
او با بيان اين‌که در اين روزها 80 مهدکودک و مدرسه از برنامه‌هاي متنوع کانون استان تهران، و نهادهاي دولتي و مستقل حوزه کودک و نوجوان بهره برده‌اند، عنوان کرد: امسال با تمديد ساعت برگزاري نمايشگاه، در نوبت بعدازظهر نيز ميزبان استقبال قابل توجه خانواده‌ها بوده‌ايم. پيش‌بيني مي‌شود در تعطيلات آخر هفته خانواده‌هاي بيش‌تري امکان بهره‌مندي از اين فعاليت‌ها را داشته باشند.
وي عنوان کرد: امسال فعاليت‌هاي هنري،‌ ادبي، علمي و مهارتي در فضايي متمرکز در دسترس بازديدکنندگان است. اين امکان فراهم آمده تا بازديدکنندگان امکان انتخاب بيش‌تري داشته باشند. طراحي غرفه‌ها نيز به صورتي است که گروه‌هاي بزرگ‌تري بتوانند از فعاليت‌ها بهره ببرند. همچنين امکان برگزاري برخي از بازي‌هاي گروهي نيز در اين فضاي نمايشگاه فراهم آمده است.
رهنما در پاسخ به اين سوال که تا چه حد فعاليت‌هاي اين غرفه‌ها متمرکز بر شعارهاي هفته ملي کودک است، گفت: نهادهاي مرتبط با توجه به شعار هر روز فعاليت‌هاي متنوعي داشته و خواهند داشت. در روز کودک، رسانه و ارتباطات شاهد برگزاري کارگاهي در اين زمينه براي اين دسته از مخاطبان بوده‌ايم.
شوراي کتاب کودک متمرکز بر اين شعارها همه روزه به ترويج کتاب‌خواني و کتاب‌هاي مرتبط با اين موضوع‌ها مي‌پردازد.
حضور پررنگ آتش‌نشاني در روز ايمني ديگر فعاليتي است که مي‌توان نام برد. در ديگر روزها نيز با همکاري انجمن‌ها و نهادها اين فعاليت‌ها صورت گرفته و ادامه خواهد داشت. بايد تاکيد کرد شعار امسال اين هفته «آينده را بايد ساخت» است. فعاليت‌هاي امسال جشنواره نيز متمرکز بر مشارکت و کارگروهي است. مهارتي که تاکيد و ترويج آن در جامعه امروز ضروري مي‌رسد.
دبير هفته ملي کودک در پايان از رسانه‌هاي گروهي براي پوشش مناسب اين رويداد که براي کودکان و نوجوانان تدارک ديده شده است، قدرداني کرد.
علاقه‌مندان مي‌توانند تا پايان ساعت 7 عصر جمعه و روز از اين برنامه‌ها بهره ببرند. اين ويژه‌برنامه در خيابان حجاب، مرکز آفرينش‌هاي فرهنگي هنري کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان برگزار مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون