جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4299- تاریخ : 1397/07/19 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 از گوشه و كنار 

مشاور وزير آموزش و پرورش :
ورود 3 معلم به شوراي عالي آموزش و پرورش
مشاور وزير آموزش و پرورش گفت: 3 نفر از نمايندگان معلمان يا مديران مدارس در شوراي عالي آموزش و پرورش با برگزاري انتخابات عضو مي‌شوند.
به گزارش فارس، اصغر حصيري مشاور وزير آموزش و پرورش و مسؤول ستاد راهبري انتخابات «تعيين 3 نفر صاحب‌نظر از نمايندگان معلمان يا مديران مدارس براي عضويت در شوراي عالي آموزش‌ و پرورش» با اشاره به اهميت شوراي عالي و نقش کليدي آن در تصميم‌گيري‌هاي کلان آموزش و پرورش، اظهار کرد: طبق ماده يک لايحه قانوني تشکيل شوراي عالي آموزش و پرورش، اين شورا مرجع سياستگذاري در حوزه وظايف آموزش عمومي و متوسطه در چهارچوب سياست‌هاي کلي نظام و قوانين و مقررات موضوعه است و سازمان اداري آن با بودجه و تشکيلات مستقل زير نظر شوراي عالي آموزش و پرورش فعاليت مي‌کند.

آماده شدن مدارس براي ورود دانش‌آموزان دوچرخه‌سوار
تفاهم‌نامه ترويج و توسعه دوچرخه‌سواري دانش‌آموزان بين معاون حمل‌ونقل و ترافيک شهرداري تهران و معاون وزير آموزش‌وپرورش و رئيس سازمان مدارس غيردولتي و توسعه مشارکت‌هاي مردمي امضا شد.
معاون حمل‌ونقل و ترافيک شهرداري تهران با بيان اين‌که ترافيک در تهران معضل جدي و مهمي است، تصريح کرد: ما به‌هيچ‌وجه نبايد اين معضل را دست‌کم بگيريم چون ترافيک تهران، آلودگي تهران را به دنبال دارد و آلودگي، آثار بسيار مخربي در زندگي مردم دارد.
سيدمحسن پورسيدآقايي افزود: بخشي از مشکلات اجتماعي و حتي خانوادگي امروز تحت تاثير آلودگي و ترافيک است. همچنين ابتلاي زياد شهروندان به برخي بيماري‌ها مانند سرطان و... ناشي از همين ذرات و آلودگي‌هايي است که از اگزوز خودروها متصاعد مي‌شود.
پورسيدآقايي با تأکيد بر اين‌که راه‌حل مشکل آلودگي و ترافيک در يک کلام، حذف خودروي شخصي است، گفت: ما نمي‌توانيم با 4 ميليون خودروي شخصي در تهران، کاري براي رفع آلودگي بکنيم جز اين‌که از خودروسواري دست برداريم و بهترين جايي که مي‌شود فرهنگ‌سازي کرد، مدارس هستند.
امضاي اين تفاهم‌نامه آموزش‌وپرورش اين پيام را به همه دانش آموزان و مديران آموزش‌وپرورش مي‌دهد که اين وزارتخانه موافق با ترويج دوچرخه در مدارس است. ما طبيعتا اجراي اين تفاهم‌نامه را در همه ادارات کل آموزش‌وپرورش و مناطق دنبال خواهيم کرد تا مفاد اين تفاهم‌نامه تبديل به رويه‌اي شود که در همه مدارس اجازه دهند دانش آموزان با دوچرخه تردد و محل‌هاي پارک براي دوچرخه پيش‌بيني کنند.

پرداخت کمک هزينه پوشک دانش‌آموزان معلول و اوتيسمي
معاون برنامه‌ريزي آموزشي و توانبخشي سازمان آموزش و پرورش استثنايي کشور از پرداخت کمک هزينه پوشک دانش‌آموزان داراي معلوليت جسمي ـ حرکتي، چند معلوليتي و اوتيسمي که مشکل خودياري دارند، خبر داد.
محسن غفوريان معاون برنامه‌ريزي آموزشي و توانبخشي سازمان آموزش و پرورش استثنايي کشور در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: اين سازمان هزينه پوشک دانش‌آموزان داراي معلوليت جسمي ـ حرکتي و چند معلوليتي را از سال‌ها پيش پرداخت مي‌کند و امسال دانش‌آموزان اوتيسمي که مشکل خودياري دارند نيز به اين موضوع اضافه شد.
وي ادامه داد: بر اين اساس، هزينه کودکان آموزش پذير طيف اوتيسم که مشکل عدم کنترل ادرار و مدفوع دارند، از محل خدمات حمايتي سازمان آموزش و پرورش استثنايي پرداخت مي‌شود.
غفوريان با بيان اينکه بر اساس فاکتوري که خانواده‌ها ارائه مي‌دهند، هزينه پوشک پرداخت مي‌شود و هيچ نگراني وجود ندارد، گفت: هيچ کودک آموزش پذير شاغل به تحصيل در مدارس استثنايي به دليل عدم کنترل ادرار و مدفوع نبايد از تحصيل محروم
شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون