جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4299- تاریخ : 1397/07/19 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 رقابت‌هاي کشتي المپيک جوانان
 فرنگي‌کاران جمعه به ميدان مي‌روند 

حريفان کشتي گيران کشورمان در رقابت هاي المپيک آرژانتين مشخص شدند.
رقابت هاي کشتي المپيک جوانان 2018 آرژانتين روز جمعه با پيکارهاي کشتي فرنگي آغاز مي شود. در اين رقابت ها مدعيان پنج وزن 45، 51، 60، 71 و 92 کيلوگرم کشتي فرنگي و پنج وزن 48، 55، 65، 80 و 110 کشتي آزاد حضور خواهند داشت.
در اين مسابقات که روزهاي 20 تا 22 مهرماه در شهر بوينس آيرس آرژانتين برگزار مي شود، هر کشور در هر رشته آزاد و فرنگي تنها 2 سهميه دارد که شامل دارندگان مدال طلاي رقابت هاي قاره اي مي شوند. بر اين اساس اميررضا ده بزرگي در وزن 45 کيلوگرم و محمد نصرتي در وزن 92 کيلوگرم فرنگي کاران کشورمان بودند که در رقابت هاي قهرماني آسيا در ازبکستان صاحب مدال طلا شدند و سهميه حضور در اين رقابت ها را بدست آوردند. اين افراد روز جمعه به مصاف رقباي خود مي روند.
البته تيم کشتي آزاد در سه وزن 65، 80 و 110 کيلوگرم صاحب مدال طلا و موفق به کسب سهميه شد که 2 وزن توسط کادر فني براي حضور در اين رقابت ها معرفي شدند که محمد کريمي در وزن 65 کيلوگرم و اميرحسين زارع در وزن 110 کيلوگرم نمايندگان کشورمان در بازي هاي المپيک جوانان آرژانتين هستند.در اين رقابتها در کشتي فرنگي و در وزن 45 کيلوگرم نمايندگان ايران، هندوراس، مصر، اکوادور، بلغارستان و ترکمنستان و در وزن 92 کيلوگرم کشتي گيران ايران، مصر، برزيل، روسيه، ترکيه و ساموآ و در کشتي آزاد در وزن 65 کيلوگرم نمايندگان نيوزيلند، مصر، ايران، آمريکا، آذربايجان و پاکستان و در وزن 110 کيلوگرم کشتي گيران مصر، ايران، مکزيک، روس، مقدونيه و استراليا به ميدان مي روند.
با توجه به قوانين اتحاديه جهاني کشتي، مسابقات در اوزاني که 6 نفر حضور دارند به صورت جدول نورديک برگزار مي شود و مسابقات هر وزن در 2 گروه 3 نفره برگزار خواهد شد و مرحله نيمه نهايي به صورت ضربدري بين نفرات اول و دوم هر گروه انجام و نفرات برنده راهي ديدار فينال مي شوند و نفرات بازنده نيز ديدار رده بندي را برگزار مي کنند.
رقابتهاي کشتي فرنگي روز جمعه 20 مهرماه و مسابقات کشتي آزاد روز يکشنبه 22 مهرماه ساعت 10 تا 11:30 صبح و 17 تا 19 عصر به وقت محلي برگزار مي شود و اختلاف ساعت تهران با آرژانتين شش و نيم ساعت است به طوري که ساعت 10 صبح به وقت آرژانتين ساعت 16:30 به وقت تهران است.کشتي ايران در دو دوره برگزاري المپيک جوانان، در سال 2010 سنگاپور توسط مهران شيخي در کشتي آزاد مدال نقره و يوسف قادريان در کشتي فرنگي مدال برنز و در سال 2014 ميلادي در نانجينگ چين توسط محمدرضا آقانيا و کرامت عبدولي در کشتي فرنگي صاحب مدال برنز شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون