جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4299- تاریخ : 1397/07/19 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 حذف ناباورانه مارال مرداني
 درخشان: هيچ‌ نامه‌اي درباره ممنوعيت حجاب دريافت نکرديم 

مارال مرداني، نماينده جودوي ايران در المپيک جوانان به دليل پوشش اسلامي اجازه مبارزه مقابل حريف خود را پيدا نکرد و از دور مسابقات حذف شد.
در چارچوب سومين دوره بازي‌هاي المپيک جوانان 2018 در بوينس آيرس آرژانتين، در حالي که قرار بود مارال مرداني نماينده جودوي بانوان ايران در گام نخست به مصاف نماينده دومنيکن برود، به دليل مخالفت مسئولان برگزاري مسابقات از مبارزه او با حجاب اسلامي، از دور مسابقات کنار رفت. اگر چه در سايت برگزاري مسابقات اعلام شده که او در گام نخست به روي تاتمي رفته و مغلوب حريف خود شده و در جدول شانس مجدد نيز شکست خورده، اما شکست نماينده جودوي کشورمان به دليل ممانعت مسئولان مسابقات از مبارزه او با حجاب اسلامي بوده است.
محمد درخشان رئيس فدراسيون جودو در اين خصوص به تسنيم، گفت: در مسابقات جودو که تحت نظر اتحاديه جودوي آسيا برگزار مي‌شود، هميشه بانوان نماينده ما با حجاب اسلامي به ميدان مي‌روند و مشکلي وجود ندارد، اما در مسابقاتي که تحت نظر فدراسيون جهاني برگزار مي‌شود هيچگاه نمايندگان ما حضور ندارند. به همين دليل ما هيچ وقت بانوان خود را به مسابقات گرنداسلم و گرندپري و جهاني اعزام نمي‌کنيم و مي‌دانيم حضور آنها با حجاب اسلامي در مسابقات ممنوع است.
وي تصريح کرد: داستان مسابقات المپيک متفاوت است و المپيک را IOC برگزار مي‌کند. به ياد دارم در المپيک 2012 لندن و المپيک 2016 ريو، دو ورزشکار مسلمان حضور داشتند و من به عنوان مسئول کنترل مسابقات با رايزني هايي که داشتم اجازه دادم اين دو ورزشکار که از مصر و عربستان بودند به مبارزه با رقباي خود بپردازند اما به نظر مي‌رسد در المپيک جوانان سخت‌گيري صورت گرفته و چون من نيز در آنجا حضور نداشتم، نتوانستيم با رايزني مشکلات جودوکاران را حل کنيم.رئيس فدراسيون جودو در پاسخ به اين سوال که گفته مي‌شود العنزي رئيس اتحاديه جودوي آسيا در نامه‌اي که يک ماه و نيم پيش به او ارسال کرده ، شرايط برگزاري مسابقات و ممنوعيت مبارزه با حجاب را اعلام کرده و اين نامه را به صالحي اميري رئيس کميته ملي المپيک نشان داده است، گفت: هيچ نامه‌نگاري در اين زمينه صورت نگرفته است، العنزي رئيس اتحاديه جودوي آسياست و ما هميشه در مسابقاتي که تحت نظر اين اتحاديه برگزار مي‌شود با حجاب اسلامي حاضر مي‌شويم. احساس مي‌کنم کساني که اين شايعات را مطرح کردند در حال شيطنت هستند. اگر العنزي يک ماه و نيم پيش به من نامه‌اي زده باشد اين نامه موجود است و از بين نرفته است. دوستان مي‌توانند از اتحاديه جودوي آسيا اين نامه را دريافت کرده و آن را منتشر کنند.درخشان خاطرنشان کرد: زماني که مارال مرداني سهميه اين مسابقات را دريافت کرد، در نامه‌اي اين موضوع را به ما اعلام کردند که در آن نامه هيچ‌ اشاره‌اي به ممنوعيت مبارزه با حجاب نشده بود. مشکل مرداني به دليل عدم نفوذ ما در آنجا بوده و اگر در آرژانتين حضور داشتم مشکل او را حل مي‌کردم. در دوره گذشته رامين صفويه در گروه خود با نماينده رژيم صهيونيستي روبه‌رو شده بود که توانستم با رايزني مشکل او را برطرف کنم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون