جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4299- تاریخ : 1397/07/19 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 يک معرفي، يک خوانش
 کتابي براي پرسيدن وانديشيدن 

شناخت فيلسوفان و ايده‌هاي‌شان
نويسنده: سارا تاملي، مارکوس ويکس
برگردان: پريسا صيادي، سرور صيادي
کتاب «دنياي شگفت‌انگيز فلسفه‏: شناخت فيلسوفان و ايده‌هاي‌شان.» در واقع نوعي دائره‌المعارف فلسفي است که داراي فهرست، واژه‌نامه و نمايه است.
در کتاب «دنياي شگفت‌انگيز فلسفه‏: شناخت فيلسوفان و ايده‌هاي‌شان.» سعي شده به مهم‌ترين پرسش‌هاي مطرح درباره جهان هستي، ديدگاه‌هاي فيلسوفان، پرسش‌هاي مهم اجتماعي و فلسفي مانند: آيا جهان واقعي است؟ جهان از چه ساخته شده است؟ من چه هستم؟ از کجا مي‌فهمم که واقعي‌ام؟ تفکر و احساس: آيا مي‌توانيم بدون زبان فکر کنيم؟ چگونه بفهميم چه چيزي درست است؟ انتخاب‌هاي دشوار: آيا زن و مرد بايد برابر باشند؟ چرا به قانون نياز داريم؟ چه کسي قوانين را وضع مي‌کند و ... فلسفه چيست؟
و به بسياري موضوع‌هاي مهم ديگر پاسخ و آگاهي داده مي‌شود.
کتاب به‌طور روش‌مند و بدون سعي در القاء يک ديدگاه خاص ابتدا مطالب را بيان مي‌کند، سپس با بيان فلسفي (کنجکاوي و پرسش‌گري) اطلاعات ارزش‌مندي به مخاطب مي‌دهد.
در يک بخش جداگانه از کتاب، با عنوان «درباره‌اش فکر کن» که مخاطب را درباره ابعاد گوناگون موضوع به فکر کردن وامي‌دارد.
کتاب «دنياي شگفت‌انگيز فلسفه‏.: شناخت فيلسوفان و ايده‌هاي‌شان.» در بيان نظرهاي مختلف فلاسفه و انديشه‌مندان ديگر از دوره پيش از يونان باستان تا امروز موفق است و اطلاعات ارزش‌مندي مي‌دهد.
شيوه ارائه کتاب به گونه‌اي است که مي‌توان در فاصله‌هاي زماني و در صورت نياز به آن مراجعه کرد و به علاقه‌مندي و بدون احساس خستگي درباره موضوع‌هاي مهم زندگي و هستي انديشيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون