جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4286- تاریخ : 1397/07/04 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 ناکامي تيم نوجوانان، برگ سياه ديگري در کارنامه هندبال ايران 

تيم ملي هندبال نوجوانان ايران که با پيروزي مقابل ژاپن، قطر و امارات متحده عربي به مرحله دوم رقابت هاي هندبال قهرماني آسيا در اردن راه‌يافته بود، با تساوي مقابل عربستان و شکست مقابل چين تايپه از صعود به جمع چهار تيم برتر مسابقه‌ها بازماند و در نهايت با پيروزي 30 بر 25 مقابل تيم هندوستان به مقام پنجم آسيا رسيد؛ مقام نازلي که چندي پيش تيم‌هاي ملي بزرگسالان و جوانان ايران نيز با کسب آن، از صعود به جمع چهار تيم برتر آسيا و مسابقات قهرماني جهان بازماندند.
همچنين تيم ملي ايران در بازي‌هاي آسيايي 2018 جاکارتا اندونزي به مقام پنجمي رسيد تا ضعيف‌ترين نتيجه هندبال کشورمان در بازي‌هاي آسيايي در چهار دوره گذشته رقم بخورد.
رئيس فدراسيون هندبال ارديبهشت امسال گفته بود که به کسب نتيجه تيم نوجوانان در رقابت هاي قهرماني آسيا که حکم مسابقه‌هاي قهرماني جهاني هم دارد بسيار اميدوار است.
اما، با بازماندن تيم نوجوانان از صعود به جمع چهار تيم برتر آسيا و راه نيافتن به مسابقه‌هاي قهرماني جهان، اين اميد، به نااميدي منجر شد.
پيش از اعزام تيم نوجوانان ايران به اردن، زمزمه‌هايي مبني بر اعزام نشدن اين تيم به دليل مشکلات مالي مطرح شد؛ بهانه‌اي که مسئولان فدراسيون هندبال در 1.5 سال اخير نشان داده‌اند در برجسته کردن آن متبحر هستند!
سالهاست که در قاره کهن آسيا، رقابت براي کسب مدال در مسابقه‌هاي هندبال بين چند تيم مشخص شامل قطر، کره جنوبي، ژاپن، ايران، عربستان و بحرين است و ساير کشورها به‌عنوان تيم‌هاي درجه دوم و سوم آسيا شناخته مي‌شوند. در صورت تداوم مديريت سنتي در فدراسيون هندبال و ناکامي نمايندگان کشورمان در آسيا، چه‌بسا در سال‌هاي آينده، هندبال ايران جزو تيم‌هاي درجه 2 آسيا قلمداد شود. رئيس فدراسيون هندبال که بازنشسته وزارت ورزش و جوانان و مشمول قانون منع به‌کارگيري بازنشستگان است بايد به‌زودي اين مسئوليت را ترک کند.
مسعود سلطاني فر، وزير ورزش و جوانان اعلام کرد: براي فدراسيون‌هايي که مشمول قانون يادشده هستند سرپرست تعيين مي‌کند و شنيده شد وي براي کناره‌گيري روساي فدراسيون‌هاي مشمول اين قانون مهلت چندهفته‌اي تعيين کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون